AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Önceliğimiz tarım. Tüm partilerin de önceliğinin tarım olması önemli çünkü tarım bitmeyen bir sektör. Şu anda kendi kendimize yeniden yeterli bir ülke olduk"

ANTALYA (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Önceliğimiz tarım. Tüm partilerin de önceliğinin tarım olması önemli çünkü tarım bitmeyen bir sektör. Şu anda kendi kendimize yeniden yeterli bir ülke olduk" dedi.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır'ı ziyaret eden Çavuşoğlu, yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıya katıldı.

Çandır ile bir süre görüşen Çavuşoğlu, her yıl başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı'nı (YÖREX)   uluslararası boyuta taşımak istediklerini söyledi.

Antalya'yı uluslararası fuarlar ve kongreler merkezi yapmayı amaçladıklarını belirten Çavuşoğlu, şu andaki fuar alanını genişleteceklerini, EXPO'nun içerisine de aynı anda 10 bin kişinin kullanabileceği fuar alanı yapacaklarını ifade etti.

Çavuşoğlu, Antalya merkez ve bazı ilçelerine yeni OSB'ler yapacaklarını vurgulayarak, şehrin kesintisiz yollar, havadan da ulaşılabilir bir kent olacağını kaydetti.

Ticaretin ve üretimin daha canlı olmasını istediklerini vurgulayan Çavuşoğlu, "Bilişim şehri kuruyoruz, burada da tarım ürünleriyle ilgili tohum, fide ve benzeri şeylerin de geliştirileceği, araştırma geliştirme aynı anda 20 bin kişinin çalışabileceği bir yeni bilim ve teknoloji şehri kuruyoruz. Burası park değil, şehir olacak" dedi.

- "Antalya'da on üniversiteye çıkmak istiyoruz"

Turizmi 12 aya yayacaklarını, sağlık ve spor tesisleriyle birleştireceklerini anlatan Çavuşoğlu, kentte beş üniversite olduğunu ve bunun sayısını artıracaklarına işaret etti.

Altıncı üniversiteyi Manavgat ilçesine kuracaklarını, ihtisas gerektiren alanlarda bölümler açacaklarının altını çizen Çavuşoğlu, "On üniversiteye çıkmak istiyoruz. Bu, 500 bin ile 700 bin civarında öğrencinin yaşaması demek, Antalya'dan Alanya'ya kadar. Verdiğimiz destekler artarak devam edecek" şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu, " Türkiye politikası olarak tarıma gıdaya çok önem veriyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz desteklerin hepsi artarak devam edecek. Maliyetlerin düşürülmesi özellikle de modern üretime geçilmesi için desteklerimiz devam edecek" ifadesini kullandı. 

Çiftçilere yönelik de önemli destekler vereceklerini, kolaylıklar sağlayacaklarına vurgu yapan Çavuşoğlu, "Önceliğimiz tarım. Tüm partilerin de önceliğinin tarım olması önemli çünkü tarım bitmeyen bir sektör. Şu anda kendi kendimize yeniden yeterli bir ülke olduk. Tarım üretiminde Avrupa 'nın birincisi olduk, dünyada da ilk yediye girdik" dedi. 

Güzel projelerinin olduğunu ve bunların hepsini gerçekleştireceklerini belirten Çavuşoğlu, Antalya'nın mimari yapısını biraz daha zenginleştirmek gerektiğini söyledi.

Çavuşoğlu, "Seçimin önemini hepimiz biliyoruz, buna vesile kılacak bir seçim olacağını düşünüyorum" diye konuştu.