AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Golf oynamayı çok seviyorum ve golf sayesinde çok iyi dostluklarım oldu, hem Türkiye'de hem dünyanın her yerinde siyasetçilerle. Obama'ya da golf oynama teklifinde bulundum, kasım ayında" - "Son Merkez Yürütme Kurulu'nda gündeme getirdik, kararımızı aldık. Kış aylarında işletmelerimize sosyal sigorta pirimi vereceğiz"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Golf oynamayı çok seviyorum ve golf sayesinde çok iyi dostluklarım oldu, hem Türkiye 'de hem dünyanın her yerinde siyasetçilerle. Obama'ya da golf oynama teklifinde bulundum" dedi.

Antalya'da ziyaretlerini sürdüren Çavuşoğlu, Turizm Bölgesi Kundu'da bir otelde turizm işletme sahipleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. 

Turizme yönelik de önemli yatırımlarının olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, golfun sadece reklam gelirlerinin bile önemli olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu, Antalya'yı iyi tanıtmak için çalıştıklarını, kentin değerinin her yıl arttığını, bunu turizme yaymak istediklerini belirtti.

Turizmi 12 aya yaymak için çalıştıklarını anlatan Çavuşoğlu, "Golf için gelen turist, normal turistten dört kat daha fazla harcama yapıyor. Onun için bu kadar çok golf sahası yapıyoruz" diye konuştu.

Her sektörde araştırmaların yapılacağı ve 20 bin kişinin çalışabileceği bilim ve teknoloji şehri kuracaklarını vurgulayan Çavuşoğlu, "Genel olarak 300 tane mega projemiz var. Bunların bir kısmını şu an gerçekleştiriyoruz" ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Antalya'nın, Anadolu'nun her yerine kolay ulaşılabilir olunması gerektiğini, hızlı trenlerle de şehri ulaşılır hale getireceklerini anlattı.

Antalya'ya üçüncü havalimanını yapacaklarını aktaran Çavuşoğlu, Türkiye'nin ilk ve tek viyadüklü havalimanının Gazipaşa'da olduğuna dikkati çekti.

Çavuşoğlu, raylı sistemle iki havaalanını birleştireceklerini, üçüncüsünü de Kaş, Demre bölgesine yapacaklarını belirtti. 

Türkiye'nin ilk akıllı devlet hastanesini de Antalya'ya yaptıklarını, kentin sağlık turizminin de merkezi olması gerektiğini dile getiren Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Son Merkez Yürütme Kurulu'nda bizzat gündeme getirdik. Kararımızı aldık, bundan sonra kış aylarında işletmelerimize sosyal sigorta pirimi desteği vereceğiz. Ekonomide çarkların dönmesini sağlayacağız." 

Çavuşoğlu, G20 Liderler Zirvesi'nin öneminden bahsederek, şunları kaydetti:

"Golf oynamayı çok seviyorum ve golf sayesinde çok iyi dostluklarım oldu, hem Türkiye'de hem dünyanın her yerinde siyasetçilerle. Obama'ya da golf oynama teklifinde bulundum, kasım ayında. Meksika Devlet Başkanı'na teklifte bulundum. Meksika Devlet Başkanı'na size de fazladan iki vuruş dedim, şimdiden tadını çıkarın diye. Malezya Devlet Başkanı geliyor. Onlar da zaten Hawaii'de oynamışlar Obama ile bir de golf maçı yaptırabilirsek liderlerimize."