AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Şimdi Antalya'ya ve Türkiye'ye sahip çıkma zamanıdır. Bunu herkese anlatacağız. Hem projelerimizi hem de Türkiye için seçimin önemini anlatacağız" - "Diyarbakır'da geçen seçimlerden önce bomba nasıl patlatıldıysa şimdi Ankara'daki bomba da aynı amaçla patlatıldı"

ANTALYA (AA) -  AK Parti  Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şimdi Antalya'ya ve Türkiye 'ye sahip çıkma zamanıdır. Bunu herkese anlatacağız. Hem projelerimizi hem de Türkiye için seçimin önemini anlatacağız" dedi. 

Çavuşoğlu, Antalya'da yapımı tamamlanan stadyumda incelemelerde bulundu. Tesisteki yedek kulübeleri ve locaları gezen Çavuşoğlu, yetkililerden bilgi aldı.

Ardından Korkuteli'ye geçen Çavuşoğlu, partisinin ilçe teşkilatında partilileri ile bir araya geldi.

Buradaki konuşmasında, geride kalan 14 yılda çok şeyler başardıklarını ve ülkeyi baştan sona değiştirdiklerini anımsatan Çavuşoğlu, milletin ve ülkenin kendine güvenini geri kazandırdıklarını ifade etti.

Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu, daha fazla çalışıp hizmet edeceklerini dile getiren Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Şimdi Antalya'ya ve Türkiye'ye sahip çıkma zamanıdır. Siz zaten bunun bilincindesiniz ama bunu herkese anlatacağız. Hem projelerimizi, hem de Türkiye için seçimin önemini anlatacağız. Millet gerçekleri görüyor. 7 Haziran'dan bu yana partilerin tutumunu da görüyor, Bahçeli'nin de tutumunu görüyor. HDP'ye oy verenler de gerçeği görmeye başladı. Bu ülkenin ekonomisini, eğitimini başka bir partiye emanet edemeyeceğini milletimiz anladı. Bu sebeplerden dolayı bu kadroların sorumluluğu herkesten çok daha fazla."

Çavuşoğlu, birçok engellemelerle karşılaştıklarını, bunların her birini milletin desteğiyle atlattıklarını anımsatarak son olarak Gezi Parkı olaylarının başlatıldığını, 17-25 Aralık süreci yaşandığını ve PKK terör örgütünün öne sürüldüğünü kaydetti.

Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini vurgulayan Çavuşoğlu, bu mücadelede yerli savunma sanayi ürünlerinin de kullanıldığına dikkati çekti.

-"Milli üretimi güçlendirmemiz lazım"

Buradan Korkuteli Öğretmenevi'ne geçen Çavuşoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla düzenlenen toplantıya katıldı.

Partisinin projeleri hakkında bilgi veren Çavuşoğlu, 14 senede 20 milyar liradan fazla bütçeyi Ankara 'dan getirdiklerini ifade etti.

Türkiye'nin sağlık alanında kaydettiği gelişmeye dikkati çeken Çavuşoğlu, "Şimdi bunu daha da geliştirmemiz lazım. Milli aşımız olması lazım. Sağlıkta kullanılan tüm tesisatları da kendimiz üretmemiz lazım. Nasıl uçak, insansız hava aracı yapıyorsak nasıl kendi tankımızı yapıyorsak kendi silahımızı yapıyorsak sağlık ve diğer alanlarda da milli üretimi güçlendirmemiz lazım" dedi.

-"HDP, PKK'nın uydusu kukla bir parti"

Terör örgütlerinin Türkiye'ye saldırmasının tesadüf olmadığını kaydeden Çavuşoğlu, terörle mücadelenin sürdüğünü ve bunların da aşılacağını söyledi.

Çavuşoğlu, "HDP'yi anladık. HDP, PKK'nın uydusu kukla bir parti. Onun güdümünden çıkamayacaklarını da gösterdiler. Onun barajı nasıl aştığını da çok iyi biliyoruz. Diyarbakır'da geçen seçimlerden önce bomba nasıl patlatıldıysa şimdi Ankara'daki bomba da aynı amaçla patlatıldı" diye konuştu.