AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Yetmedi Gezi olayları, o da yetmedi Paralel Yapı, o da yetmedi 17-25 Aralık, şimdi o da yetmedi terör örgütleri etrafında birleştiler, ama biz hiçbir güç karşısında boyun eğmeyiz, vatanı, milleti, ülkeyi bunlara teslim etmeyiz. Ne sandıkta teslim ederiz ne de teröristlere teslim ederiz"

ANTALYA (AA) -  AK Parti  Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yetmedi Gezi olayları, o da yetmedi Paralel Yapı, o da yetmedi 17-25 Aralık, şimdi o da yetmedi terör örgütleri etrafında birleştiler, ama biz hiçbir güç karşısında boyun eğmeyiz, vatanı, milleti, ülkeyi bunlara teslim etmeyiz. Ne sandıkta teslim ederiz, ne de teröristlere teslim ederiz" dedi.

Antalya'da temaslarını sürdüren Çavuşoğlu, Kepez Arena'da partisinin gençlik kolları tarafından düzenlenen bir programa katıldı. Burada bir konuşma yapan Mevlüt Çavuşoğlu, partisinin çalışmalarında önemli rol oynayan gençlik kollarına teşekkür etti.

Birlik ve beraberlik içerisinde olunduğunda karşılarında hiçbir gücün duramayacağını vurgulayan Çavuşoğlu, "Çünkü biz Allah'a inanıyoruz, Rabbimize dua ediyoruz. O bize yardımcı oluyor ve milletimize güveniyoruz. Arkamızda milletimiz var. Onlarla birlikte yürüdüğümüzde karşımızda kimse duramaz. Bugüne kadar duramadıkları gibi" diye konuştu.

Partilerini kurdukları günden beri önlerine çıkan her engeli aştıklarını ifade eden Çavuşoğlu, önce Cumhurbaşkanlığı seçimi, ardından parti kapatma davasıyla karşılaştıklarını anlattı.

Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Yetmedi Gezi olayları, o da yetmedi Paralel Yapı, o da yetmedi 17-25 Aralık, şimdi o da yetmedi terör örgütleri etrafında birleştiler ama biz hiçbir güç karşısında boyun eğmeyiz, vatanı, milleti, ülkeyi bunlara teslim etmeyiz. Ne sandıkta teslim ederiz, ne de teröristlere teslim ederiz. Şehirden de dağlardan da teröristleri temizliyoruz. Sonuna kadar gideceğiz. Bitirinceye kadar gideceğiz. Ülkemizi terör belasından kurtaracağız. Hiç karamsar olmaya gerek yok. Şehitlerimizin kanı yerde kalamayacak diyoruz, kalmıyor. Uydularımız tespit ediyor, uçaklarımız, helikopterlerimiz gidiyor imha ediyor. Eksiden bunlar yoktu, başkasına muhtaçtık. Başkası anlık bilgi verecek, ondan sonra gidip bulacaksınız doğru mu yanlış mı belli değil ama şimdi tam isabet."

- "Onların tek derdi AK Parti'yi yıkmak ama yıkamayacaklar"

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile siyaset yaptıkları için şanslı olduklarını vurgulayan Çavuşoğlu, gençlere de bu süreçte yanlarında oldukları için teşekkür etti.

Vatandaşlara hem Antalya'da hem de Türkiye 'nin diğer bölgelerinde projelerle gittiklerini belirten Çavuşoğlu, diğer partilerin ise tek derdinin AK Parti'yi yıkmak olduğunu, ancak bunu başaramayacaklarını ifade etti.

Çavuşoğlu, "Onların tek derdi AK Parti'yi yıkmak ama yıkamayacaklar. Çünkü bizim arkamızda milletimiz var. Onların hesabı varsa Rabbimin de bir hesabı var" diye konuştu.

Konuşmasını tamamlayan Çavuşoğlu, öz çekim yapmak isteyen bazı gençlerin ve ilçe teşkilatlarından gelen grupların isteklerini geri çevirmedi. Fotoğraf çekimleri de renkli görüntülere sahne oldu.