AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Terörle bereket olmaz, terörle barış olmaz, terörle huzur olmaz, terörle ekonomik kalkınma olmaz. Silah gölgesinde hiçbir şey olmaz"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Terörle bereket olmaz, terörle barış olmaz, terörle huzur olmaz, terörle ekonomik kalkınma olmaz. Silah gölgesinde hiçbir şey olmaz" dedi. 

Çavuşoğlu, Antalya Adıyamanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ile bir araya geldiği toplantıda, ülkede kederleri yok etmek, mutluluğu artırmak için el ele, omuz omuza çalıştıklarını söyledi.

AK Parti için 14 yılın kolay olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, şöyle konuştu: 

"Yine zorluklar olabilir, olur. Partiyi kurduğumuz ilk günden bu yana önümüze çıkarılan engellerin hepsini  hatırlatıyorum. Tayyip Bey'in tutuklanmak istenmesi, seçime sokulmak istenmemesi, yine birçok tehlikeler, tuzaklar Anayasa Mahkemesinin kararları, Cumhurbaşkanı seçtirilmemesi, kapatma davaları, Gezi olayları, 17-25 Aralık darbe girişimleri ve şimdi terör. Bakıyoruz, 17-25 Aralık darbe girişimini yapmaya çalışanlarla yine Gezi olaylarına öncülük edenler, terör etrafında da birleşiyorlar. Yani bunlar öyle masumane, basit şeyler değil. Ankara 'daki terör saldırısı da basit bir olay değil, Diyarbakır'daki seçimden önceki terör saldırısı da basit bir olay değil."

Çavuşoğlu, DAEŞ, PKK ve DHKP-C terör örgütlerinin Türkiye aleyhtarlığında aynı saflarda olmasa bile birleştiğini  vurguladı. 

-"Devletin şefkati, otoritesi her yerde olmalıdır"

Terörle mücadele edecek güçleri bulunduğunu, onu da gösterdiklerini belirten Çavuşoğlu, "Teknolojimiz de var, hem de milli gücümüz var. Türkiye'yi terörden kurtarmamız lazım. Terörle bereket olmaz, terörle barış olmaz, terörle huzur olmaz, terörle ekonomik kalkınma olmaz. Silah gölgesinde hiçbir şey olmaz. Devletin şefkati, otoritesi her yerde olmalıdır" değerlendirmesinde bulundu. 

Çavuşoğlu, bölgedeki vatandaşların, terör örgütünün zulmünden kurtulmak için kendilerine adeta yalvardığını, hatta daha ileriye gidip "Olağanüstü hali arar hale geldik, darbe dönemini tercih ederiz" diyenlerin bulunduğunu aktaran Çavuşoğlu, "Normalde bir insan bunu der mi, durup dururken hiçbirimizin istemediği o karanlık günlere dönmek ister miyiz ama PKK zulmü öyle tak ettirmiş ki kardeşlerimizin orada canına, bunu bile arar hale gelmiş" diye konuştu. 

Vatandaşları baskıdan kurtarma ve kamu düzenini sağlamanın görevleri olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Onun ötesinde milli birlik ve kardeşliğimizi daha da pekiştirmemiz lazım. Bu ülkenin daha fazla güçlü olması gerektiğini bir kere daha gördük. Bir ülke zayıflamaya, tereddütler oluşmaya, belirsizlik ortaya çıkmaya başladığı zaman, içeride ve dışarıda düşmanların ne kadar çoğaldığını ya da bir kenarda bekleyip, saldırıya nasıl geçtiğini görmeye de başladık. Tarihte olduğu gibi."