AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Bugün Mustafa Kemal Atatürk'ün hedeflerini AK Parti gerçekleştiriyor. Atatürk'ten geçinenler, Atatürkçü geçinenler değil, Atatürk'ün ortaya koyduğu hedefleri iyi anlayanlar bunu gerçekleştiriyor" - "Tüm zorluklara rağmen, etrafımızdaki yönetilemeyen ülkelere rağmen ve tüm bu bölgedeki göçmen, terör ve her türlü istikrarsızlığa rağmen Türkiye şu anda belirsizliğe rağmen yolunda emin adımlarla ilerliyor"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugün Mustafa Kemal Atatürk 'ün hedeflerini AK Parti gerçekleştiriyor. Atatürk'ten geçinenler, Atatürkçü geçinenler değil, Atatürk'ün ortaya koyduğu hedefleri iyi anlayanlar bunu gerçekleştiriyor" dedi.

Çavuşoğlu, Kumluca Belediyesi binasında AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinde milletin "İlk günkü aşka geri dönün" mesajını aldıklarını belirterek, AK Parti'nin milletin mesajını alan ve gereğini yapan tek parti olduğunu bildirdi.

Çavuşoğlu, 7 Haziran'da tek başına bir iktidar kurulmamasından dolayı ülkede bir belirsizlik olduğunu ifade ederek, vatandaşların büyük bir sabırsızlıkla AK Parti'nin bu belirsizliği aşması için beklediğini söyledi.

Karamsarlığa gerek olmadığınını dile getiren Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Biz ne badireler atlattık. Ne zorluklar, krizler atlattık. Ne savaşlar atlattık, ne mücadeleler verdik. Gecelik yüzde 7 bin Türk Lirası bazında faizi gördük. Dolar bazında gecelik yüzde 2 bin 500 faizi gördük. Daha 15 sene önce gördük. 40 sene önce değil, 1930'larda değil. Ama bugün bunlar tek haneli rakamlara kadar indi. Daha 15 sene önce çiftçiler yüzde 65'le borçlanıyordu Ziraat Bankası'na. Enflasyon ve borçlarımızda keza öyleydi. Üstesinden geldik. Bunun da üstesinden geliriz. Bunu da aşarız. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım."

- "Atatürk'ün hedeflerini AK Parti gerçekleştiriyor"

Çavuşoğlu, AK Parti'nin iktidarda geçen 14 yılının kolay olmadığını vurgulayarak, Rahmetli Adnan Menderes'in ve Turgut Özal'ın iktidarlarının da kolay olmadığını ifade etti.

Rahmetli Özal'ın Cumhurbaşkanı olmak istediği zaman "Bu, diktatör olmak istiyor" dendiğini, Türkiye'de yenilikler ve reform yapmak istediği zaman saldırılara uğradığına dikkati çeken Çavuşoğlu, "Gazetelerden açık mektuplar gönderildi. Aynı oyunlar oynandı. Aynı medyalar aynı tuzakları kurmaya çalıştılar. Rahmetli Özal da rahmetli Menderes de bu ülkenin sorunlarını çözmek istiyordu" diye konuştu.

Rahmetli Menderes'in CHP üyesiyken Antalya ziyaretinden sonra yazdığı raporda, "Antalya'daki çiftçiler tek partinin zulmü ve yüksek vergilerinden dolayı inim inim inliyor. Antalyalılar Korkuteli üzerinden gelecek tren vesilesiyle çok mutlu ve umutlu" diye yazdığını aktaran Çavuşoğlu, şöyle dedi:

"Antalya'ya tren projesi 1933'te planlanmış. Yani Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurduktan sonra Antalya'ya tren gelmesi için o gün hedef koymuş. Bugün Mustafa Kemal Atatürk'ün hedeflerini AK Parti gerçekleştiriyor. Atatürk'ten geçinenler, Atatürkçü geçinenler değil, Atatürk'ün ortaya koyduğu hedefleri iyi anlayanlar bunu gerçekleştiriyor."

- " Topyekun Türkiye'ye saldırıyorlar"

Çavuşoğlu, AK Parti'yi kurduklarında ülkenin güllük gülistanlık olmadığını, bir kaç ay geçmeden Recep Tayyip Erdoğan 'ı tutuklamaya kalktıklarını belirterek, onu başaramayınca bu sefer seçime sokmadıklarını anımsattı.

"Muhtar bile olamaz" manşetlerinin atıldığını ve tüm bunlar rağmen "İnadına Tayyip, inadına AK Parti" diyerek gittikleri sandıklarda milletin kendilerini iktidara taşıdığını anlatan Çavuşoğlu, bu sefer de "Sizi muktedir yapmayız" denildiğini hatırlattı.

Çavuşoğlu, iktidarları döneminde her türlü tehdit ve tuzağın üstesinden geldiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı seçtirmeyiz' dediler, 'seçeriz' dedik. Önce mecliste seçtik, sonra milletimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı seçti. 'Çok oluyorsunuz, partinizi kapatacağız' dediler. Biz 'Yaptıklarımızın hepsini inanarak yaptık, kapatırsanız da kapatın. Ama bizi bu yoldan döndüremezsiniz' dedik. Onda da başaramadılar, gezi olayları çıktı. IMF'ye borcumuzu kapattığımız gün ve faizlerin yüzde 5'e düştüğü gün gezi olayları başladı. O da yetmedi Paralel Yapı'yı devreye koydular. O da yetmedi hepsi birleşti, PKK, DHKP-C, DAEŞ terör örgütüyle topyekun Türkiye'ye saldırıyorlar. Ama bir şeyi unutuyorlar, biz boyun eğmeyiz. Bir şeyi unutuyorlar. İstanbul'un fethiyle bir çağı kapatıp, bir çağı açan ve Peygamber efendimizin müjdesine nail olan atalarımızın, ecdadımızın torunlarıyız. Bunu unutuyorlar. Bunların hepsinin üstesinden geliriz."

- "Türkiye'ye güveniyoruz"

Terörle mücadeleyi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç görülmediği kadar etkili bir şekilde sürdürdüklerini ve bunu da devam ettireceklerini vurgulayan Çavuşoğlu, şunları kaydedildi:

"Bunu da aşarız. Bunu da başarırız. Yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Yeter ki gücümüzü birleştirelim. Türkiye'de güven, istikrar olsun. Türkiye'ye güveniyoruz. Türkiye'nin potansiyeline güveniyoruz. Tüm zorluklara rağmen, etrafımızdaki yönetilemeyen ülkelere rağmen ve tüm bu bölgedeki göçmen, terör ve her türlü istikrarsızlığa rağmen, Türkiye şu anda belirsizliğe rağmen yolunda emin adımlarla ilerliyor."