AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Terörle mücadelede her türlü yöntemin denenmesi gerekiyor. Biz de denedik, siyasi riskler de aldık. Maalesef karşınızdaki samimi değilse, silah bırakma konusunda sonuç elde edemiyorsunuz"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, terörle mücadelede her türlü yöntemin denenmesi gerektiğini, AK Parti hükümetinin de denediğini ve siyasi riskler aldığını belirterek, "Maalesef karşınızdaki samimi değilse silah bırakma konusunda, sonuç elde edemiyorsunuz" dedi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Antalya Şubesi'ni ziyaret eden Çavuşoğlu, emekli astsubayların sorunlarını dinledi.

Burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 14 senede çok iyi bir noktaya geldiğini anlatan Çavuşoğlu, Türkiye'nin alt orta gelir grubundan üst orta gelir grubuna çıkartıldığını ama üst gelir düzeyine çıkmadıkça gelinen seviyeden memnun olmayacaklarını söyledi.

Çavuşoğlu, sağlık ve diğer sosyal politikalarda da bir adım daha öne gidilmesi gerektiğini belirterek, onun için ekonominin ve istikrarın daha güçlü olması gerektiğini kaydetti.

Terörle mücadele için her türlü yöntemin denenmesi gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Biz de denedik. Siyasi riskler de aldık. Maalesef karşınızdaki samimi değilse, silah bırakma konusunda sonuç elde edemiyorsunuz. Son zamanlarda terör eylemlerini artırdılar. Karamsar olmamamız lazım, mücadeleyi de etkili yürütüyoruz. Artık milli ürünlerimizle yürütüyoruz. Savunmada belli noktaya geldik. Askerimizin, polisimizin kullandığı pek çok araç gereci üretmeye başladık. Birçok mühimmatta, hava araçlarında çok iyi noktalara geldik. Kuzey Irak'ta PKK hedeflerini başkaları bize istihbarat verirse vurabiliyorduk. Şimdi tüm istihbaratlarımızı kendimiz sağlıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti olarak hiç durmamalıyız, daha güçlü olmalıyız."

Astsubay emeklililerinin tazminat, emekli maaşı, derece gibi konulardaki isteklerini dinleyen Çavuşoğlu, astsubayların sorunlarını dile getiren bir katılımcıyla kısa süreli bir tartışma yaşadı.