AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Asya'dan Afrika'ya kadar tüm siyasi partiler, Balkanlarda, tecrübemizi paylaşıyoruz. AK Parti modeli oluştu, tüm Türkiye'de, dünyada. Herkes 14 senede AK Parti'nin başarısını merak ediyor, seçim stratejisini görmek istiyor" - "Antalyaspor'a iyi sahip olmamız lazım, Antalya ile Antalyasporu birlikte yükseltmemiz lazım ve inşallah devre arasında bir iki daha takviye yapmanız lazım, forvete ve orta sahaya"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Asya'dan Afrika'ya, Balkanlara kadar partililerle tecrübeleri paylaştıklarını belirterek, "AK Parti modeli oluştu tüm Türkiye'de, dünyada. Herkes 14 senede AK Parti'nin başarısını merak ediyor, seçim stratejisini görmek istiyor" dedi.

Antalya'da temaslarını sürdüren Çavuşoğlu, Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) tarafından, Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü'nde verilen akşam yemeğine katıldı. Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, DÖSİAD'ın kurulduğu günden bu yana Antalya'ya damga vuran çalışmalar yaptığını söyledi.

Tecrübelerini tüm siyasi partilerle paylaştıklarını anlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Asya'dan Afrika'ya kadar tüm siyasi partiler, Balkanlarda, tecrübemizi paylaşıyoruz. AK Parti modeli oluştu tüm Türkiye'de, dünyada. Herkes 14 senede AK Parti'nin başarısını merak ediyor, seçim stratejisini görmek istiyor. Hele hele demokrasiye yeni geçen ülkelerde bunu böyle hevesle yapıyoruz ki onlar da kendi ülkeleri için çalışsın. Halk kimi seçerse o iktidara gelmeli. Herkes iktidara gelecek diye bir şey yokki. Tek başına iktidar olur, koalisyon olur, muhalefet olur. Muhalefetteki parti de bilsin o da iktidara gelmek için sorumlu bir şekilde çalışsın."

Bazen eğitim çalışmaları da yaptıklarını ve 15 ülkeden 25 partinin aynı anda geldiğinin altını çizen Çavuşoğlu, onların da kendi aralarında tanıştığını ve tecrübelerini paylaştığını vurguladı.

Çavuşooğlu, dünyadaki birçok siyasi partiyle yakın işbirliği içerisinde olduklarını anımsatarak "Sol parti de komünist parti de olabilir, ideolojilere de fazla takılmıyoruz, tecrübelerimizi paylaşmaktan bir zarar gelmez" dedi.

Şu ana kadar yaptıklarını görevleri olarak gördüklerini, bunun için de abartılı olarak anlatmadıklarına dile getiren Çavuşoğlu, 1933'te Atatürk'ün koyduğu treni getirme hedefinin bir hayal olmadığını, bunları gerçekleştirmek için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

- "İmkan verilirse iş adamlarına, daha fazlasını üretecek"

Çavuşoğlu, üç ayda üç köprülü kavşak yaptıklarını, hummalı yol çalışmaların yapıldığını vurgulayarak, kaliteli üretimi çoğaltmak gerektiğini ifade etti.

"İmkan verilirse iş adamlarına, daha fazlasını üretecek. Bunun için Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) sayısını artırmamız gerekiyor" diyen Çavuşoğlu, hedef koyup yerine getirmek gerektiğini söyledi.

- Çavuşoğlu'ndan Antalyaspor'a transfer tavsiyesi

Antalyaspor'a değinen Çavuşoğlu, "Antalyaspor'a iyi sahip olmamız lazım, Antalya ile Antalyasporu birlikte yükseltmemiz lazım ve inşallah devre arasında bir iki daha takviye yapmanız lazım, forvete ve orta sahaya" dedi.

Önemli olanın birlik, beraberliği sağlamak olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, iş adamlarının daha fazla hizmet etmesi durumunda, ülkedeki belirsizlikleri gidererek, Türkiye'yi daha da güçlendirebileceklerini belirtti.

Çavuşoğlu, teröre rağmen, etraftaki ülkelere rağmen ülkenin ilerlemesinin 14 yılda uyguladıkları başarılı mali politikalar sayesinde gerçekleştiğini kaydetti.

Antalyaspor Kulüp Başkanı da olan DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer de Çavuşoğlu'nun her zaman iş adamlarının sorunlarını çözdüğünü, problem yaşadıkları ülkelerdeki sorunları giderdiğini söyledi.

Çavuşoğlu'nun Antalyaspor'a da her zaman destek verdiğini dile getiren Gencer, Eto'o'nun transferi konusunda ciddi katkılar sağladığını vurguladı.

Konuşmaların ardından Gencer, Çavuşoğlu'na Eto'o'nun imzaladığı formayı hediye etti.