AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Türkiye Cumhuriyeti tarihinin teröre karşı en etkili mücadelesini yapıyoruz ve sonuç alıyoruz, tam isabet" - "Türkiye'nin sağlık hizmetleri dünyada model. Dünya Sağlık Örgütü her yerde bunu anlatıyor, anlattırıyor"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin törere karşı en etkili mücadelesini yaptıklarını söyledi.

Antalya'da gezi ve incelemelerini sürdüren Çavuşoğlu, Gazipaşa ilçesindeki öğretmenevinde muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Çavuşoğlu, dünyanın her yerinde teknolojileri inceleyerek, Gazipaşa Havalimanı'nın pistlerini uzattıklarını anlattı. Gazipaşa Havalimanı'nın Türkiye'nin gündeminde olduğunu belirten Çavuşoğlu, "İlk kez altından yol, üstünden havalimanı pisti geçiyor" dedi.

Havalimanının bütün bölgeye hizmet verdiğinin altını çizen Çavuşoğlu, Gazipaşa'ya oteller yapılacağını ve gençlerin iş için başka illere gitmek zorunda kalmayacağını ifade etti.

- "AK Parti de dünyada bir model"

"Türkiye'nin sağlık hizmetleri dünyada model. Dünya Sağlık Örgütü her yerde bunu anlatıyor, anlattırıyor. AK Parti de dünyada bir model" diyen Çavuşoğlu, birçok ülkeden gelen heyetlerin partinin sahadaki çalışmalarını incelediğini dile getirdi.

Ülkenin istikrarı ve güvenliğinin çok önemli olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Terör belasıyla terörün hepsiyle DAEŞ, PKK ve DHKP-C ile de sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz ve sürdürüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin teröre karşı en etkili mücadelesini yapıyoruz ve sonuç alıyoruz, tam isabet. Dağlardan da şehirlerden de terörü temizliyoruz. Sonuna kadar da gideceğiz, terörü ülkemizden temizleyeceğiz. Terör bitinceye kadar operasyonlarımızı sürdüreceğiz."

Çavuşoğlu, bugün Türkiye'nin tüm olumsuzluklara rağmen güçlü şekilde ayakta durduğunu vurgulayarak, AK Parti'nin bugüne kadar hükümet ve iktidar boşluğu bırakmadığını, aynı sorumlulukla çalıştıklarını belirtti.

PKK'nın masum gösterilmeye çalışıldığına değinen Çavuşoğlu, "Terör örgütüne destek verenden bu memlekete hizmet gelir mi? Gelmez. Terörü masum göstermeye çalışanlar var" dedi.

Çavuşoğlu, "MHP'nin, televizyonlara çıkıp anaokulundaki çocuklara davranılır gibi davrandığını", her şeye "hayır" dediğini ifade ederek, "Gelmiş geçmiş en sosyal demokrat parti AK Parti'dir. Türkiye'nin gerçek milliyetçi partisidir" diye konuştu.

Toplantının ardından Çavuşoğlu, İstiklal Mahallesi'ndeki cuma pazarını ziyaret etti.