AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Biz üç terör örgütünün de arasında ayrım yapmıyoruz. Terör örgütlerinin hepsi lanetlidir, hepsi yok edilmelidir, PKK da DAEŞ de DHKP-C de" - "(Paralel Devlet Yapılanması) Türkiye aleyhine karar aldırabilmek için tüm dünyada lobi yapıyorlar. Bu nasıl milliyetçilik, bu nasıl Türklük, bu nasıl Müslümanlık? İşte bunların tepesi, ihanet çetesi"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütlerinin hepsinin lanetli olduğunu ve yok edilmesi gerektiğini söyledi.

Antalya'nın Alanya ilçesinde bazı ziyaretlerde bulunan Çavuşoğlu, Türkler Mahallesi'nde bir spor tesislerinde düzenlenen programa katıldı. Ailesinin de katıldığı programda, Çavuşoğlu'nun şu ana kadar yaptığı görevleri anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı. 

Duygulandığı gözlenen Çavuşoğlu, halka hitaben yaptığı konuşmada, en büyük gayesinin Türkiye'ye, Türkler'e hizmet etmek olduğunu söyledi. Mevkilerin, makamların geçici olduğunu anlatan Çavuşoğlu, önemli olanın gelinen mevkinin hakkını verebilmek olduğunu ifade etti. Anne babasının verdiği terbiyeyi hiç unutmadığını vurgulayan Çavuşoğlu, örf ve adetlerini, misafirperverliklerini dünyanın her yerine taşıdığını belirtti.

DAEŞ, PKK ve DHKP-C üçlü terör örgütünün aynı anda Türkiye'ye saldırmasının tesadüf olmadığını dile getiren Çavuşoğlu, "Biz üç terör örgütünün de arasında ayrım yapmıyoruz. Terör örgütlerinin hepsi lanetlidir, hepsi yok edilmelidir, PKK da DAEŞ de DHKP-C de" diye konuştu.

Her zaman dik durduklarını, eğilmediklerini ifade eden Çavuşoğlu, "Bana 'geleceği olmayan bir partide ne işin var, bu partiyi kapatırlar' dediler. Ama biz inandığımız bir yolda, liderimizle, bize inananlarla beraber yürüyoruz ve hiç geri adım atmadık. Hiçbir şeyden yılmadık" dedi.

- "Terörle mücadelede pes etmek yok"

Çavuşoğlu, hepsinin terörün etrafında birleştiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Paralel, PKK'nın içine girdi. Bunların Türkiye sevgisi yok. Bunlarda inanç yok. Yurt dışında Ermeni lobilerini bile hayrete düşüren tavırları, Türkiye aleyhtarlığı herkes tarafından bilinir. Ermeniler söyledi bana Amerika'da, 'Biz bunlar kadar fanatik değiliz' dedi. Türkiye aleyhine karar aldırabilmek için tüm dünyada lobi yapıyorlar. Bu nasıl milliyetçilik, bu nasıl Türklük, bu nasıl Müslümanlık? İşte bunların tepesi, ihanet çetesi. Şimdi hepsi birleşmiş."

Terörle sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade eden Çavuşoğlu, terörün belini kırdıklarını, pes etmeden sonuna kadar da mücadele edeceklerini söyledi.

Çavuşoğlu, konuşmasının ardından programa katılan babası Osman Çavuşoğlu'nun elini öptü.