AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Terör siyaseti kaybetmiştir. Sırtını dağlara dayayanlar kaybetmiştir. 'Hayır' siyaseti kaybetmiştir. Hassas günlerde elini taşın altına koymayanlar da kaybetmiştir. Blok siyaseti kaybetmiştir. Halkıyla milletiyle birleşenler kazanmıştır. Türkiye sevdalıları kazanmıştır"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Terör siyaseti kaybetmiştir. Sırtını dağlara dayayanlar kaybetmiştir. 'Hayır' siyaseti kaybetmiştir. Hassas günlerde elini taşın altına koymayanlar da kaybetmiştir. Blok siyaseti kaybetmiştir. Halkıyla milletiyle birleşenler kazanmıştır. Türkiye sevdalıları kazanmıştır" dedi.

Antalya Havalimanı'nda partililerce karşılanan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun selamını getirdiğini söyledi.

Türkiye emin ellerde olduğu için duydukları mutluluğu ifade eden Çavuşoğlu, ülkeye istikrar ve huzurun geldiğini dile getirdi. Çavuşoğlu, halkın güvenini ve desteğini tekrar kazandıklarının altını çizerek, şöyle konuştu:

"Türkiye'de yaşayan her iki vatandaşımızdan bir tanesinin oyunu ve güvenini aldık. Antalyamızda destan yazdınız. Antalya'da da milletvekillerinin yüzde 50'sini aldık. 14 tanesinden 7'sini hep birlikte kazandık. Kazanan Antalya'mız oldu. Kazanan Türkiye oldu. Kazanan milletimiz oldu. Terör siyaseti kaybetmiştir. Sırtını dağlara dayayanlar kaybetmiştir. 'Hayır' siyaseti kaybetmiştir. Hassas günlerde elini taşın altına koymayanlar da kaybetmiştir. Blok siyaseti kaybetmiştir. Halkıyla milletiyle birleşenler kazanmıştır. Türkiye sevdalıları kazanmıştır. Antalya'mız kazandı. Bize oy versin vermesin herkesi kucaklayacağız. Herkese hizmet edeceğiz."

Seçim zamanında Antalyalıların huzuruna projeler ve pozitif yaklaşımla çıktıklarını anlatan Çavuşoğlu, kimseye karşı kin ve husumetleri olmadığını belirtti.

Çavuşoğlu, hiçbir aday ya da siyasi partiye karşı, eleştirilerin dışında hakaret ya da saygısızlıkları olmadığını belirterek, şöyle devam etti:

 "Halk bunu gördü. Halkın karşısına projelerimizle getireceğimiz hizmetlerle çıktık. Bizden başka 'Antalya'ya bir çivi çakacağım' diyen bir aday ya da siyasi parti olmadı. Halkımız bunu da gördü. Ama bu hizmetlerimiz tüm Antalya içindi. Nasıl bugüne kadar hangi partiden seçilirse seçilsin, tüm belediye başkanlarına halkımıza hizmet ettikleri için her türlü desteği verdiysek, hiç ayrım yapmadan Antalya'nın her bir köşesine hizmet edeceğiz. Dün vaatlerimizle çıktık, bugün ise teşekkür için geldik."

- "Antalya'mıza hep birlikte sınıf atlatacağız"

Şimdi Antalya'ya hizmet zamanı olduğunu, önce teşekkür edeceklerini ve ardından ilçe ilçe, mahalle mahalle vaat ettikleri projeleri gerçekleştireceklerini belirten Çavuşoğlu, bunlardan daha fazlasını da Antalya'ya getireceklerini söyledi.

Antalya'ya hak ettiği hizmetleri kazandıracaklarını vurgulayan Çavuşoğlu, "İnandığımız kutlu bir yolculukta sizlerle birlikte el ele omuz omuza yürüyoruz. Bu kutlu yolculuğu hizmetlerle taçlandıracağız" ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Antalya'ya yeni imajlar kazandıracaklarını ifade ederek, "Antalya'mıza hep birlikte sınıf atlatacağız. Bir dünya markası olan Antalya'yı sadece Avrupa'nın değil, dünyanın en gözde şehri yapacağız. Biz buna inanıyoruz. Çünkü size inanıyoruz, Rabb'imize güveniyoruz. Milletimize güveniyoruz. Biz bunu başarırız, çünkü bizim sevdamız Antalya" dedi. 

Üç gün boyunca tüm ilçeleri gezerek teşekkür edeceklerini anlatan Çavuşoğlu, seçim döneminde destek olan, il ve ilçe teşkilatları ile il gençlik ve kadın kollarına teşekkür etti.

Konuşmanın ardından, Çavuşoğlu ve milletvekilleri partilileri selamladı.