AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "1 Kasım seçimlerinden dolayı tüm Türkiye Antalya'yı konuşuyor. Herkes, 'Nasıl başardınız bunu?' diyor. Herkes Antalya'daki seçim kampanyasını örnek göstermeye başladı" - "Biz, inandığımız insanlarla, inandığımız yolda gidiyoruz, ondan dolayı başardık"

ANTALYA (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, parti olarak 1 Kasım seçimlerinde Antalya'da çok büyük bir başarı elde ettiklerini belirterek, "Herkes, 'Nasıl başardınız bunu?' diyor. Herkes Antalya'daki seçim kampanyasını örnek göstermeye başladı. Biz, inandığımız insanlarla, inandığımız yolda gidiyoruz, ondan dolayı başardık" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, beraberindeki AK Parti Antalya milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Hüseyin Samani, Mustafa Köse, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın ve Atay Uslu ile teşekkür ziyaretleri kapsamında, Konyaaltı, Muratpaşa, Aksu ve Serik ilçelerinde, AK Parti teşkilatlarında partililerle bir araya geldi.

Ziyaretlerde konuşan Çavuşoğlu, genel seçimlerde kendilerine destek veren herkese teşekkür etti. AK Parti milletvekilleri olarak çok duygulu olduklarını ifade eden Çavuşoğlu, "Sizlere nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz. Antalyamız bir kere daha tarih yazdı" dedi.  

Türkiye'nin 1 Kasım seçimlerinden dolayı Antalya'yı konuştuğunu ifade eden Çavuşoğlu, "Herkes, 'Nasıl başardınız bunu?' diyor. Herkes Antalya'daki seçim kampanyasını örnek göstermeye başladı. Biz, inandığımız insanlarla, inandığımız yolda gidiyoruz, ondan dolayı başardık. Güçlü teşkilatlarımızla, kadınlarımızla, gençlerimizle el ele, omuz omuza verdik ve başardık" diye konuştu.

- "Milletin mesajının ne olduğunu öğrendik"

7 Haziran seçimlerinin ardından üzüldüklerini, aynı zamanda da düşündüklerini ifade eden Çavuşoğlu, milletin mesajının ne olduğunu öğrendiklerini ve kabul ettiklerini söyledi. Hiç kimseye oy vermedi diye hakaret etmediklerini, küsmediklerini, tüm millete sorumlulukları bulunduğunu kaydeden Çavuşoğlu, "7 Haziran seçimlerinde üzüldük ama vakur duruşumuzu kaybetmedik. Ülke yönetiminde bir saniye bile boşluk bırakmadık. O zor günlerde tüm zorlukların üstesinden geleceğimize inandık ve milletimize de inandırdık" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan selam getirdiğini ve Davutoğlu'nun "Antalyalı kardeşlerime bizi kimseye muhtaç etmediği için teşekkür ediyorum" dediğini ifade eden Çavuşoğlu, Antalya'nın en çok milletvekili artışı sağlayan illerin başında geldiğini ve bunun karşılığını alacağını söyledi.

Seçim öncesinde açıklanan tüm projeleri teker teker gerçekleştireceklerini belirten Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Seçim öncesinde Antalya'nın huzuruna 'bir çivi çakacağız' diye çıkan bir siyasi parti gördünüz mü? Hep nefret, hep korku ve tehdit. Bizde böyle bir üslup var mıydı? Bu seçimin kaybedeni onlar oldu. Sırtını dağa dayayanlar, sırtını teröre dayayanlar da kaybetti. Zor günlerde korkanlar ve her şeye 'hayır' diyenler de kaybetti. Biz bunu biliyorduk, ülkücü kardeşlerimizin tepkisini gördük. HDP'ye oy veren kardeşlerimizin de tepkisini gördük. Ama o partilere oy veren vatandaşlarımız da kaybetmedi. Seçimi 78 milyon insanımız kazandı. Herkesi kucaklayacağız, hizmet yaparken hiç ayrım yapmayacağız. Demokrasi daha da güçlenecek. Var olan engelleri her zamankinden daha güçlü bir şekilde aşacağız."

Terörle mücadelenin de sonuna kadar sürdürüleceğini ifade eden Çavuşoğlu, "İsteğimiz bu ülkede anneler ağlamasın, huzur olsun, kalkınma olsun, refah olsun. Türkiye ileri medeniyetlerin üzerine çıksın. Ak kadrolar bunu başaracak" diye konuştu.

Aksu'yu ziyaretinde ilçedeki mülkiyet sorununu hatırlatan Çavuşoğlu, 2B ve Aksu'daki mülkiyet sorunun çözülmesi için çalışacaklarını bildirdi. Çavuşoğlu, 2B'de sürenin uzatılmasının gündeme geldiğini, uygulamanın nasıl olacağının önümüzdeki dönemde açıklığa kavuşturulacağını belirtti.