AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Samimi bir şekilde Türkiye'de terörün bitmesini isteyenlerle birlikte hareket edip, Türkiye'den terörü temizlememiz lazım. Çünkü terörle demokrasi, özgürlük olmaz, terörle hak alınmaz. Terör insanlık suçudur" - "(Paralel Devlet Yapılanması) Sonuna kadar bunlarla mücadele edeceğiz, bu seçimin kaybedeni de bunlar oldu. Millet çok iyi biliyor, dersini verdi. Sırtını dağlara, teröristlere dayayanlar kaybetti"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Samimi bir şekilde Türkiye'de terörün bitmesini isteyenlerle birlikte hareket edip, Türkiye'den terörü temizlememiz lazım. Çünkü terörle demokrasi, özgürlük olmaz, terörle hak alınmaz. Terör insanlık suçudur" dedi.

Antalya'da ziyaretlerini sürdüren Çavuşoğlu, İbradı ilçesini ziyaret ederek, seçimlerde verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. İlçe merkezinde gözleme yapan kadınlarla sohbet edip, fotoğraf çektiren Çavuşoğlu, AK Parti İl Bakanı Rıza Sümer ve milletvekilleriyle gözleme pişirdi. 

Çavuşoğlu, partisinin ilçe başkanlığı önünde yaptığı konuşmada, halkın karşısına gerçekleştirebilecekleri hizmetlerle çıktıklarını söyledi. Korku, tehdit, küfür ve hakaretle yürütülen siyasetin Türkiye'ye yakışmayacağını belirten Çavuşoğlu, en önemli meseleleri medeni şekilde tartışmayı öğrenmek gerektiğini dile getirdi.

Sivil bir anayasanın nasıl yapılacağını, hizmetin en iyisinin nasıl getirileceğini konuşmak, uzlaşı kültürünü Türkiye'ye getirmek gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, bundan sonraki süreçte özellikle anayasa ve diğer konularda muhalefet partileriyle işbirliği yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

Terörle mücadelenin memleket meselesi olduğunu ve bu konuda işbirliği yapmak gerektiğini ifade eden Çavuşoğlu, "Ama teröre destek veren, terörün kuklası olanlarla değil. Teröre karşı olanlar ya da terörden beslenenlerle değil. Samimi bir şekilde Türkiye'de terörün bitmesini isteyenlerle birlikte hareket edip, Türkiye'den terörü temizlememiz lazım. Çünkü terörle demokrasi, özgürlük olmaz, terörle hak alınmaz. Terör insanlık suçudur" dedi.

- "Bunların üstü ihanet çetesi bunlar"

DAEŞ'in İslam değil, insanlıkla bile ilgisinin olmadığını dile getiren Çavuşoğlu, her türlü teröre karşı mücadele edeceklerini, her terör örgütüne aynı baktıklarını söyledi.

Paralel Devlet Yapılanması'nın terör örgütü PKK ile Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı mücadele ettiğini belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Bunlar da kendilerini dindar olarak satıyorlar. Bunların nasıl olduğunu, kim olduğunu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çok iyi tarif etti. Bunların üstü ihanet, ihanet çetesi bunlar. Yurt dışında da böyle bunlar. Ermeni lobileri ve Türkiye karşıtı lobilerle Türkiye aleyhine çalışıyorlar. Bunlarda nasıl Türk kanı var? Bunlar nasıl Müslüman? Bunlar nasıl Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı? Sonuna kadar bunlarla mücadele edeceğiz, bu seçimin kaybedeni de bunlar oldu. Millet çok iyi biliyor, dersini verdi. Sırtını dağlara, teröristlere dayayanlar kaybetti. Böyle hassas günlerde 'Hayır' diyenler kaybetti."