AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Teröre sırtını dayayanların sonu hayal kırıklığıdır, felakettir. Teröristlerin de sonu öyledir. Teröristleri de bu ülkeden sonuna kadar temizleyeceğiz" - "Bu seçimlerde 78 milyon kazandı, ülkemiz kazandı, Balkanlar kazandı, yurt dışındaki soydaşlarımız kazandı. Kırım Tatarları, Ahıska Türkleri, dünyadaki mazlumlar kazandı, Soma, Filistin kazandı"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Teröre sırtını dayayanların sonu hayal kırıklığıdır, felakettir. Teröristlerin de sonu öyledir. Teröristleri de bu ülkeden sonuna kadar temizleyeceğiz" dedi.

Antalya'da ziyaretlerini sürdüren Çavuşoğlu, Manavgat ilçesini ziyaret etti.

Manavgat Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde kurulan platformdan halka hitaben konuşma yapan Çavuşoğlu, Manavgat'ın AK Parti'nin kalesi olduğunu söyledi.

Koalisyon görüşmelerinde Devlet Bahçeli'nin her şeye "hayır" dediğini söyleyen Çavuşoğlu, blok siyaseti güdenlerin bağlarını milletle kurmadığını, başkalarından bağ kurmaya çalıştığı için seçimlerde kaybettiğini belirtti.

Sonuna kadar, bitirinceye kadar terörle mücadeleye devam edeceklerinin altını çizen Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en etkili terörle mücadeleyi yaptıklarını kaydetti.

Çavuşoğlu şöyle konuştu:

"Bu vatan topraklarını şehitlerimizin kanıyla aldık, tabii ki koruruz. Terörle de sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu seçimlerde 78 milyon kazandı, ülkemiz kazandı, Balkanlar kazandı, yurt dışındaki soydaşlarımız kazandı. Kırım Tatarları, Ahıska Türkleri, dünyadaki mazlumlar kazandı, Soma, Filistin kazandı. Böyle bir Türkiye'yi 100 yıldır bekleyenler kazandı. Gelen telefonlar, mesajlar bunu söylüyordu, gerçekten 100 yıldır bu Türkiye'yi bekliyorlardı."

Dünyanın her yerinde mazlumları da yalnız bırakmayacaklarını anlatan Çavuşoğlu, Türkiye Cumhuriyeti olarak her zaman mazlumların yanında olacaklarını belirtti.

Antalya'nın şaha kalkacağını, vizyonunun gelişeceğini, hizmete doyacağını vurgulayan Çavuşoğlu, hizmetlerin kalbinde Manavgat'ın olacağını belirtti.

Hızlı trenlerin, tünel ve duble yolların, otobanların Manavgat'tan geçeceğini anlatan Çavuşoğlu, yeni spor tesislerini, OSB'lerini, altıncı üniversiteyi bu ilçeye yapacaklarını söyledi.

- "Gazipaşa rekor kırdı"

Çavuşoğlu, daha sonra Gazipaşa ilçesini ziyaret ederek, Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, seçimlerde verilen destekten dolayı teşekkür etti.

Burada bir konuşma yapan Çavuşoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun selamlarını gönderdiğini belirterek, Gazipaşa'nın tarihinde önemli bir rekor kırdığını söyledi.

- "Zor günlerde korkakça kaçarak milliyetçilik olur mu?"

Halkın sırtını teröre, dağlara dayayanları gördüğünü anlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Teröre sırtını dayayanların sonu hayal kırıklığıdır, felakettir. Teröristlerin de sonu öyledir. Teröristleri de bu ülkeden sonuna kadar temizleyeceğiz. Zannettiler ki daha fazla şehit gelirse milliyetçilik ruhunu suistimal ederek, oy alacaklarını düşündüler. Sandılar ki millet birkaç slogana kanacak, kendilerini gerçekçi milliyetçi zannedecekler. Bu millet görmedi mi onların şu 4 ayda sergilediği tutumu? Görmediler mi bu 4 aydaki sorumsuzluklarını? Zor günlerde korkakça kaçarak milliyetçilik olur mu?"

Bu arada, salona asılan "Vurur yüzlerine ifadesi, onların bizlerin 7 tanesi" yazılı pankart dikkati çekti.