AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "7 Haziran'da yüzde 9 oy kaybeden partimizin, 4 ay içinde tekrar yüzde 9 oy kazanması, siyasi tarihte görülmemiş bir olaydır. Tarih bunu yazacak"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, partisinin 1 Kasım'daki seçimde büyük başarı elde ettiğini belirterek, "7 Haziran'da yüzde 9 oy kaybeden partimizin, 4 ay içinde tekrar yüzde 9 oy kazanması, siyasi tarihte görülmemiş bir olaydır. Tarih bunu yazacak" dedi.

Antalya'daki teşekkür ziyaretlerini sürdüren Çavuşoğlu, AK Parti Antalya milletvekilleri Hüseyin Samani, Mustafa Köse, Gökçen Özdoğan Enç, Atay Uslu, İbrahim Aydın ve Sena Nur Çelik ile Demre, Kaş, Finike ve Kumluca ilçelerinde partililerle buluştu.

Ziyaretlerde konuşan Çavuşoğlu, 1 Kasım'daki seçimde AK Parti'ye destek ve oy veren herkese teşekkür etti.

Yaklaşık 4 ay süren belirsizlik sürecinin geride kaldığını ve Türkiye'ye tekrar istikrar geldiğini belirten Çavuşoğlu, "7 Haziran'da yüzde 9 oy kaybeden partimizin, 4 ay içinde tekrar yüzde 9 oy kazanması, siyasi tarihte görülmemiş bir olaydır. Tarih bunu yazacak" diye konuştu.

Milletin 4 aylık sürede "kimin samimi olup olmadığını" çok iyi gördüğünü dile getiren Çavuşoğlu, "Milletimiz 'hayır' siyaseti yapanlara sandıkta güzel bir ders verdi. Gücünü milletten almayan, blok siyaseti yapanlar, sırtını dağa dayayanlar da havasını aldı" dedi. 

- "Halkımız bize güvendi, inandı"

Halkın karşısına projelerle çıktıklarını, boş laflar etmediklerini, yapabileceklerini söylediklerini, gerçekleştiremeyeceklerini de baştan anlattıklarını ifade eden Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Halkımız bize güvendi, inandı. Çünkü 14 senedir yaptıklarımızı çok iyi biliyordu ve hatırladı. Halkımız 'Ekonomide, dış politikada, siyasette istikrar, güven istiyoruz. Türkiye hedeflerine ulaşsın istiyoruz. Bu hedeflere Türkiye'yi ulaştırabilecek parti, AK Parti'dir' dedi. Bu, bizi şımartmadı. Tam tersine üzerimize daha fazla sorumluluk yükledi. Bundan şikayetçi değiliz. Daha fazla sorumluluğu memnuniyetle karşılarız. Yeter ki Rabbim bizi utandırmasın ve hayırlı hizmetleri yapmayı nasip etsin. İlk günkü aşkla, ilk günkü Türkiye sevdasıyla çalışıyoruz."

Türkiye ve millete sevgilerinin hiçbir zaman azalmadığını, enerjilerinin de bitmediğini vurgulayan Çavuşoğlu, Türkiye'nin AK Parti'ye ihtiyacı olduğunu söyledi.

- "Üçüncü havalimanı Demre'de"

Seçimden önce projelerini vatandaşlara tek tek anlattıklarını belirten Çavuşoğlu, "Diğer partilerden herhangi birinin bir proje açıkladığını gördünüz mü? 'Emekliye şu kadar vereceğiz' demek dışında Antalya için herhangi bir proje açıkladılar mı? Sen proje üretmezsen, millet sana iktidarı teslim eder mi, ülkeyi teslim eder mi?" değerlendirmesinde bulundu.

Antalya'nın üçüncü havalimanının Demre'de yapılacağını bildiren Çavuşoğlu, ilçeye ayrıca kruvaziyer limanı kazandırılacağını dile getirdi. Çavuşoğlu, Finike-Demre arasında açılacak 8 kilometrelik tünelle, bölgenin virajdan kurtarılacağını bildirdi.