AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu Antalya'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu Antalya'da
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu Antalya'da
-Çavuşoğlu: (2) - "Yarın üçüncü havaalanının İstanbul'da kredi lansmanı var. Ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar, Allah'ın izniyle bunları da bitireceğiz" - "300'den fazla mega projemizi inşallah hayata geçireceğiz. Zaten bir kısmı da bitmek üzere üçüncü köprü, üçüncü havaalanı..." - "Mustafa Kemal Atatürk'ün de tüm hayallerini, vizyonunu AK Parti gerçekleştiriyor çok şükür"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, yarın İstanbul'da üçüncü havalimanının kredi lansmanının olduğunu belirterek, "Ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar, Allah'ın izniyle bunları da bitireceğiz" dedi.

Çavuşoğlu, Antalya Kültür Merkezinde partisinin il başkanlığınca düzenlenen proje tanıtım toplantısındaki konuşmasında, partisinin yapamayacağını vadetmediğini, vadettiğini de yaptığını ifade etti.

Yeni seçim beyannamesiyle büyük Türkiye vizyonunu halkla paylaştıklarını belirten Çavuşoğlu, "Büyük Türkiye vizyonu demek, Türkiye'nin tüm mega projelerini gerçekleştirmek demektir. 300'den fazla mega projemizi inşallah hayata geçireceğiz. Zaten bir kısmı da bitmek üzere üçüncü köprü, üçüncü havaalanı... Yarın üçüncü havaalanının İstanbul'da kredi lansmanı var. Ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar, Allah'ın izniyle bunları da bitireceğiz" diye konuştu. 

Çavuşoğlu, mega projelerin yanı sıra, yeniden hayat standartlarını güçlendireceklerini belirterek, her şeyden önce "Her zamankinden daha fazla demokrasi" dediklerine dikkati çekti. 

- Sağlıkta yerli üretim

Sağlık alanındaki kaliteyi daha da artıracaklarını vurgulayan Çavuşoğlu, "Bundan sonra yerli üretime geçiyoruz. Milli aşımız olacak. Sağlıkta kullandığımız teçhizat, ilaç dahil her türlü ihtiyacı artık, Türkiye'de üreteceğiz. Nitelikli yatak sayısını yüzde 90'nın üzerine çıkaracağız" dedi.

Çavuşoğlu, dünyanın farklı bölgelerindeki mazlum toplumları da yalnız bırakmadıklarına da işaret ederek, kendilerinin milliyetçilik anlayışıyla sözde milliyetçiler arasındaki farkında bu olduğunu belirtti. Çavuşoğlu, dün akşam Kıbrıs'tan dönerken Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş'le de aynı konuyu konuştuklarını aktardı.

- "Koyunu, keçiyi de güttük, gittik Avrupa'yı da yönettik"

Kendisinin çiftçi çocuğu olduğunu, babasının arazilerinde çalışmaktan onur duyduğunu bildiren Mevlüt Çavuşoğlu, "İyiki beni öyle yetiştirmişler. Çok şükür, biz Torosların zirvesinde koyunu, keçiyi de güttük, gittik Avrupa'yı da yönettik. Yine yaparız, onu da yaparız" diye konuştu. 

Çavuşoğlu, 1933 yılında Antalya'ya tren getirme planı yapıldığını anımsatarak, "Gazi Mustafa Kemal'in de bütün Türkiye'yle ilgili sevdası vardı. Mustafa Kemal Atatürk 'ün de tüm hayallerini, vizyonunu AK Parti gerçekleştiriyor çok şükür" ifadesini kullandı.

- Antalya'ya üçüncü havaalanı

G-20 Zirvesi'nin ve EXPO 2016'nın Antalya'da yapılacağını hatırlatan Çavuşoğlu, Antalya ilçelerini kente, şehri diğer illere bağlayacak duble yol, otoban projelerini anlattı. 

Çavuşoğlu, Alacabel'e yapılacak 14,3 kilometrelik tünelin, ülkenin en uzun ikinci tüneli olacağını, Antalya'ya hızlı trenin 2019'da hizmete girmesinin planlandığını açıkladı. 

Antalya'ya üçüncü havaalanının batıya inşa edileceğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Caretta Caretta" havaalanının yeri için üç noktada titiz çalışma yapıldığını belirtti.

Çavuşoğlu, Lara ve Demre'ye kruvaziyer limanlar açacaklarını, kentteki hayatı 12 ay canlı tutabilmek için turizme her zamankinden daha fazla önem vereceklerini söyledi.

Türkiye'nin ilk akıllı hastanesini Kepez Sütçüler'e yaptıklarına dikkati çeken Çavuşoğlu, kentin farklı yerlerine planladıkları yeni kongre ve  spor tesisleri hakkında da bilgi verdi.

Çavuşoğlu, Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar yeni golf sahaları da kazandıracaklarını ifade ederek, Akseki Göktepe ve Alanya Akdağ'a kayak merkezi projelerinin olduğunu kaydetti. 

(Bitti)