AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Antalya'da:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Antalya'da:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Antalya'da:
- "Önümüzdeki sene Antalya'ya gelecek hızlı trenlerin temelini atacağız. Antalya'yı hızlı trenlerle dünyaya bağlayacağız"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, gelecek yıl Antalya'ya gelecek hızlı trenlerin temelini atacaklarını belirterek, "Antalya'yı hızlı trenlerle dünyaya bağlayacağız"  dedi.

Aksu Turizm Yolu temel atma ve Aksu ilçesindeki muhtarlara bilgisayar dağıtım törenine katılan Çavuşoğlu, Antalya'da her gün ya temel atma ya da açılış törenine katıldığını söyledi. 

Antalya'nın her yerinin şantiyeye dönüştüğünü ifade eden Çavuşoğlu, temelini attıkları turizm yolunun açılmasıyla Kundu'dan Belek'e 45 dakika yerine 4 dakikada gidilebileceğini bildirdi.

Çavuşoğlu, Aksu'da EXPO çalışmalarının da hızla sürdüğünü belirterek, EXPO'yu kalıcı botanik park haline getireceklerini ve bölgede 10 bin kişinin aynı anda kullanabileceği kongre merkezi yaptıklarını vurguladı. 

Antalya'yı Anadolu'nun her yerine ulaştıracak yollar yaptıklarına değinen Çavuşoğlu, "Alacabel'e Türkiye 'nin en uzun ikinci tünelini yapıyoruz. Antalya'nın çıkış noktalarının hepsinde yol yapım çalışmaları sürüyor. Alanya'dan Karaman'a giden yolda 5 tünel yaptık. Şehrin tüm kılcal damarlarına kadar inerek yollar yapıyoruz. Yollar yetmez. Önümüzdeki sene Antalya'ya gelecek hızlı trenlerin temelini atacağız. Antalya'yı hızlı trenlerle dünyaya bağlayacağız" diye konuştu.

- "5 senede yapılacaklar 3 ayda yapılıyor"

Çavuşoğlu, Antalya'nın "vizyon şehir" olduğunu ifade ederek, artık dünya markası olan kentte  dünyanın en önemli etkinliklerinin yapıldığını söyledi.

EXPO'yu Antalya'ya getirmenin kolay olmadığına işaret eden Çavuşoğlu, "NATO toplantısı Antalya'da yapıldı. Şimdi de dünyanın en önemli zirvesi G20 Antalya'da yapılacak. Bu çalışmalar, hizmetler hep bu organizasyonlar sayesinde yapılıyor. 5 senede yapılacaklar 3 ayda yapılıyor" ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Antalya'nın bir spor kenti olduğuna dikkati çekerek, "Antalyaspor'un stadı bitti. Antalyaspor'un maçına hepinizi bekliyoruz. Antalyaspor dünyada en fazla konuşan takım haline geldi. Dünya yıldızı Eto'o Antalya'da oynuyor. Geçen hafta da Bursaspor'u yendi" diye konuştu.

- "Tarihimize de sahip çıkıyoruz"

Hizmetler yaparken tarihlerine de sahip çıktıklarını belirten Çavuşoğlu, Osmanlı'nın bıraktığı 2 bine yakın mirası restore ettiklerini bildirdi.

Sözde değil özde milliyetçi olduklarına işaret eden Çavuşoğlu, "Yurt dışındaki soydaşlarımızın yüzü bizim sayemizde gülüyor. Taşıdıkları pasaport artık ezik değil. Türkiye Cumhuriyetinin bayrağı da pasaportu da parası da itibarlı. Daha da iyi olacağız" dedi. 

Çavuşoğlu'nun konuşmasının ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin'in katılımıyla muhtarlara bilgisayarları dağıtıldı.