AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Bizim bir hedefimiz var; Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünde ülkemizi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına sokabilmek. Bunu gençlerimizi, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirerek elde edebiliriz" - "Türkiye'nin en önemli potansiyeli genç nüfustur. Eğer genç nüfusumuzu ideal anlamda yetiştirebilir ve geleceğe hazırlayabilirsek 2023'te o hedefi yakalamada en önemli avantajımız olacaklardır"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Cumhuriyetin 100'üncü yılında Türkiye 'yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına sokmayı hedeflediklerini, bunun ancak gençlerin ve çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesiyle mümkün olacağını söyledi.

Şahin, Kumluca ilçesinde açılmasına katkı sağladığı Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret etti. Şahin, okulda düzenlenen törende, bugüne kadar önemli makamlarda bulunduğunu ancak en şerefli ve onur duyduğu görevinin TBMM Başkanlığı olduğunu ifade etti. 

Sosyal Bilimler Lisesinin açılması konusunda sadece görevini yaptığını dile getiren Şahin, törenle karşılandığı için duygulandığını kaydetti. 

Türkiye'nin gelişmesinde eğitimin önemli rolü bulunduğunu vurgulayan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'de hükümet olarak, devlet olarak,  Atatürk 'ün de işaret ettiği gibi 'çağdaş uygarlık seviyesini' yakalayacaksak, bunu eğitim alanında elde edeceğimiz başarılarla yakalayacağız. Bizim bir hedefimiz var, Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünde ülkemizi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına sokabilmek. Bunu gençlerimizi, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirerek elde edebiliriz."

- "En önemli avantajımız gençlerimiz"

Türkiye'de 20 milyon civarında öğrenci bulunduğunu, bu rakamın birçok ülkenin nüfusuyla aynı olduğunu anlatan Şahin, "Türkiye'nin en önemli potansiyeli genç nüfustur. Eğer genç nüfusumuzu ideal anlamda yetiştirebilir ve geleceğe hazırlayabilirsek 2023'te o hedefi yakalamada en önemli avantajımız olacaklardır. Bu bakımdan bizde eğitim denilince akan sular durur" dedi. 

Şahin, Kumluca'da sadece örtü altı tarımın ön plana çıkmadığını, eğitimin de etkin rol oynadığını ifade ederek, Akdeniz Üniversitesinin Sağlık Bilimleri Fakültesinin Kumluca'da açılacağını bildirdi. Şahin, bu fakülte ile ilçedeki öğrenci sayısının kısa sürede 17 binlere ulaşacağını, böylece ilçeye önemli kazanımlar sağlanacağını kaydetti.

Eğitim gören gençlerin ülkenin geleceğini aydınlatacağının altını çizen Şahin, "Türkiye'de gelecekte yönetim kadrosunda yer alacak insanları görür gibiyim. İnanıyorum ki bizden çok daha başarılı olacaklar, çok daha başarılı hizmetler ortaya koyacaklar. Bizi geçecekler, geçmeliler de zaten. Aksi halde çağdaş uygarlığı yakalamamız mümkün değil" diye konuştu.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da okulun yapılmasındaki katkılarından dolayı Şahin'e teşekkür etti. 

Mehter takımının gösteri yaptığı törende Çetinkaya, Şahin'e katkılarından dolayı plaket verdi. 

Daha sonra sınıfları gezen Şahin, öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet etti. okul yıllarıyla ilgili anılarını anlatan Şahin, öğrencilerin üniversite sınavları hakkındaki soruları üzerine, ayrıntılı bilgiye sahip olmadığını, Milli Eğitim Bakanı'na sorup kendilerine aktaracağını söyledi.