AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "(Hal esnafının çek ve senet ile ilgili şikayetlerine ilişkin) Ne kadar mükemmel yasa çıkarırsanız çıkartın, insanımızın kalitesi eğer bir miktar bozulmuşsa bu tür olumsuz durumlarla her zaman karşılaşmak mümkündür"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, hal esnafının çek ve senetlerle ilgili yaşadıkları sıkıntılara ilişkin, "Ne kadar mükemmel yasa çıkarırsanız çıkartın, insanımızın kalitesi eğer bir miktar bozulmuşsa bu tür olumsuz durumlarla her zaman karşılaşmak mümkündür" dedi.

Şahin, Finike ilçesinde hal esnafıyla bir araya geldi. Finike'nin tarımda etkin potansiyeli bulunduğunu belirten Şahin, mevcut halin yetersiz olduğunu anlattı.

Hal esnafının karşılıksız ya da uzun vadeli çeklerle ilgili yaşadıkları sorunları dile getirmesi üzerine Şahin, bankalara yönelik, herkese gelişi güzel çek verilmemesi yönünde düzenlemeler yapıldığını kaydetti.

Bununla ilgili kendisine ve parlamentoya çok sayıda şikayet geldiğini bildiren Şahin, şöyle konuştu:

"Ne kadar mükemmel yasa çıkarırsanız çıkartın, insanımızın kalitesi eğer bir miktar bozulmuşsa bu tür olumsuz durumlarla her zaman karşılaşmak mümkündür. Dolayısıyla her şey insanın yapısıyla, karakteriyle ilgilidir, ticari ahlakı ile ilgilidir. Tabii bizim insan malzememiz zaman zaman bozulabiliyor, insan malzememizdeki bu bozulmalar en mükemmel yasaları da çıkarsanız, bir anlam ifade etmeyebiliyor."

Şahin, hal esnafından 7 Haziran'da yapılacak seçim için partisine destek vermesini istedi.