AK Parti İl Başkanı Sümer:

AK Parti İl Başkanı Sümer:
AK Parti İl Başkanı Sümer:
- "Antalya'da 225 bin olan üye sayısını genel seçimlere kadar 300 bine çıkarmayı hedefliyoruz"

ANTALYA (AA) - AK Parti İl Teşkilatı'nda yeni yönetim kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Rıza Sümer başkanlığındaki ilk yönetim kurulu toplantısına, kongrede görevi Rıza Sümer'e devreden Mustafa Köse, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, AK Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani ve Sadık Badak, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,  Kadın Kolları İl Başkanı Esra Özkoç ile asil ve yedek yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sümer, yaptığı konuşmada, kongrenin heyecanlı ve coşkulu şekilde geçtiğini kaydetti. Antalya'da 225 bin olan üye sayısını genel seçimlere kadar 300 bine çıkarmayı hedeflediklerine değinen Sümer, şöyle konuştu:

"Bu hedef doğrultusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gece demeden gündüz demeden, yağmur kar demeden 19 ilçemizde çalışacağız. Yönetimlere girerek bizlerle aynı yolda yürüyecek arkadaşlarımıza hayırlı olsun diliyoruz. Yönetim kurulumuzun şehrimize, ülkemize ve partimize hayırlı olmasını ve yeni yönetimimizin nice başarılara imza atmasını diliyorum."

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, kongrede il başkanlığı görevini devreden Mustafa Köse ve görevini devralan Rıza Sümer'e hediye verdi. Yeni başkan ve yönetimle yeni bir heyecanın startının verdiklerini belirten Arıcı, "Ben kongredeki ve buradaki heyecanı gördükten sonra önümüzdeki seçimlerden de büyük bir zafer kazanacağımızdan eminim" diye konuştu.

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, yeni anayasa için 365 milletvekiline ihtiyaç duyduklarını bildirdi. Bu hedefi yakalayarak yeni Türkiye yolunda önemli bir adım atacaklarına inandıklarını dile getiren Badak, "İnanıyorum ki Antalya'da da milletvekili sayımızı daha yukarılara çıkartacağız. Bunun için hep birlikte el ele vererek çalışacağız" dedi.

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, genel seçimde büyük başarı elde edeceklerine inandıklarını söyledi. Eski il başkanı Mustafa Köse, Rıza Sümer ve partiye katkı vermeye devam edeceklerini bildirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'ya yakışır hizmet sunmak için kolları sıvadıklarını belirterek, "Antalyalıların verdiği desteği boş bırakmayacağız" diye konuştu.