AK Parti İl Başkanı Sümer:

AK Parti İl Başkanı Sümer:
AK Parti İl Başkanı Sümer:
- "Gübreden KDV'yi kaldıracağız"

ANTALYA (AA) - AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti hükümeti olarak iktidarları döneminde çiftçilere birçok destekleme sağladıklarını, 1 Kasım'dan sonra da gübreden KDV'yi kaldıracaklarını bildirdi.

Sümer, seçim çalışmaları kapsamında Kumluca ilçesinde toptancı hali ve Ziraat Odası'nı ziyaret etti. Sümer, 13 yıllık AK Parti iktidarları döneminde çiftçilere birçok desteklemelerde bulunduklarını ve bundan sonra da bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

Bu desteklemelerin başında faizsiz kredilerin geldiğini ifade eden Sümer, şöyle konuştu:

"Son olarak çiftçilerimiz tarafından gübreden KDV indirimi yapılması istenmişti. Bu konuda sayın milletvekillerimiz tarafından gerekli girişimlerde bulunuldu. Siz gübreden indirim istemiştiniz, ancak sayın Başbakanımızın da talimatlarıyla inşallah 1 Kasım'dan son gübreden KDV'yi tamamen kaldıracağız."

Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan da çiftçinin girdi maliyetleri nedeniyle ürettiği üründen hak ettiği geliri sağlayamadığını, bu konuda hükümetin çiftçilerin desteklenmesi ve çiftçinin ürettiği ürünleri ihracatı konusunda girişimlerde bulunması gerektiğini söyledi.