AK Parti'den belediyelere eğlence uyarısı

AK Parti'den belediyelere eğlence uyarısı
AK Parti'den belediyelere eğlence uyarısı
ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Merkezi, il başkanlıklarına gönderdiği yazıyla partili tüm belediyelerin planladıkları eğlence, festival ve konserleri...

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Merkezi, il başkanlıklarına gönderdiği yazıyla partili tüm belediyelerin planladıkları eğlence, festival ve konserleri iptal etmelerini istedi.

AK Parti İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı, Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül imzası ile gönderilen yazıyla Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırısı nedeniyle belediyelerin müzikli etkinlikleri, konser, eğlence ve şölenlerin iptal edilmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

Yazıda, belediye başkanlarına da aynı hassasiyeti göstermeleri yönünde bilgilendirme yapıldı.

İl Başkanı Rıza Sümer ise Suruç'ta meydana gelen terör saldırısının millet olarak herkesi yasa boğduğunu belirtti. 

Sümer, Antalya'daki AK Partili belediyelerin ülkenin yaşadığı acıya duyarsız kalmayacağının altını çizerek, "Yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin acısını millet olarak birlikte yaşıyoruz. Belediye başkanlarımızın bu süreçte hassas davranmalarını ve düzenleyecekleri eğlence, konser ve şenlikleri iptal etmelerini istiyoruz" çağrısında bulundu.

Saldırıyı düzenleyenleri, destek olanları ve çıkar sağlamaya çalışanları lanetleyen Sümer, açıklamasında şunları kaydetti:

"Suruç'ta hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Adıyaman ile Diyarbakır'da asker ve polislerimize yönelik terör saldırılarını da lanetliyorum. Her iki saldırıda yaşamını yitiren güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum."