"AK Partili kadınlara CHP'lilerden sözlü saldırı" iddiası

"AK Partili kadınlara CHP'lilerden sözlü saldırı" iddiası
"AK Partili kadınlara CHP'lilerden sözlü saldırı" iddiası
- CHP İl Başkanı Esen: - "Halk bu oyuna gelmeyecektir. Cumhuriyet Halk Partisine attığınız bu iftiralarla halkı içine çekmeye çalıştığınız düşmanlık tohumları tutmayacaktır"

ANTALYA (AA) - CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen, "AK Partili üç kadının seçim çalışmaları sırasında bir grup CHP'li kadının sözlü ve fiili saldırısına uğradığı" iddiasıyla ilgili, "Halk bu oyuna gelmeyecektir. Cumhuriyet Halk Partisine attığınız bu iftiralarla halkı içine çekmeye çalıştığınız düşmanlık tohumları tutmayacaktır" dedi.

Esen, yaptığı yazılı açıklamada, seçimler yaklaşırken "bazı kirli oyunların" sahneye konulmak istendiğini iddia etti.

Girişimlerin, "sanal düşman yaratma çabası" olduğunu savunan Esen, "Toplumun bir kesimini diğer kesimine düşmanlaştırmak üzerine taraftar toplamak amaçlı bu oyuna milletimiz gelmez" ifadesini kullandı.

Bu tür senaryoların seçim dönemlerinde devreye sokulmak istendiğini öne süren Esen, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in dünkü basın toplantısının seçim kuruluna yaptıkları şikayet üzerine iptal edilmesinin ardından iddiaların gündeme geldiğini savundu.

Bu iddialarla halkın birbirine düşman olmasının hedeflendiğini ileri süren Esen, şu ifadeleri kullandı:

"Halk bu oyuna gelmeyecektir. Cumhuriyet Halk Partisine attığınız bu iftiralarla halkı içine çekmeye çalıştığınız düşmanlık tohumları tutmayacaktır. Daha önce Kabataş ve Dolmabahçe yalanlarının ortaya çıktığı gibi bu iftira ve yalanın da ortaya çıkacağına hiç şüpheniz olmasın. Unutmayın siz nasıl düşünürseniz nasıl hayal ederseniz edin bu topraklarda yaşayan herkes kardeştir ve hep öyle olacaktır. Halkı birbirine düşman etmeye çalışarak siyaset yapanların değil halkın tüm değerlerine saygı duyan, düşmanlık değil halk için refah, , ekmek ve proje üreten Cumhuriyet Halk Partisinin kazanacağı ve ülkemizin kazanacağı günlerde dostlukta, kardeşlikte buluşmak dileğiyle."

AK Parti Antalya Milletvekili ve milletvekili adayı Gökçen Özdoğan Enç, dün düzenlediği basın toplantısında, ikisi başörtülü 3  AK Parti üyesi kadının, seçim çalışmaları sırasında CHP'li bir grup kadın partilinin saldırısına uğradığını ve AK Partili kadınlardan birinin başörtüsünün çekiştirildiğini iddia etmişti.