AKBB'li belediyeler yarışacak

AKBB'li belediyeler yarışacak
AKBB'li belediyeler yarışacak
- AKBB Başkanı Tütüncü: - "Ödül alan belediyeler ilan edilerek projelerinin örnek olmasını sağlayacağız"

ANTALYA (AA) - Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB), üye belediyeler arasında proje yarışması düzenleyerek, başarılı belediyecilik çalışmalarının örnek olmasını sağlayacak.

AKBB, üye belediyelerinin tecrübe paylaşımında bulunmasına yönelik bir çalışma başlattı. Kepez Belediyesi ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, belediyeler arasında tecrübe paylaşımına önem verdiklerini söyledi. Başkan Tütüncü, farklı belediyelerin yapmış oluğu güzel çalışmaların diğer belediyelere örnek teşkil etmesi amacıyla City Expo Fuarı'nı düzenlediklerini belirtti.

Üye belediyelerin yaptığı başarılı çalışmalara dönük yarışma düzenleyeceklerini anlatan Tütüncü, şöyle konuştu:

"Belediyelerimizin yapmış oldukları başarılı çalışmaları proje yarışmasına tabi tutarsak, başarılı olan projeleri çeşitli kategorilerde ödüllendirirsek ve ödül alan projeleri de sergilersek belediyelerimiz örnek projeleri kendi halklarına armağan etme konusunda farklılığı yakalayacaklardır diye düşündük. Bu amaçla böyle bir proje yarışmasını gerçekleştiriyoruz."

- Yarışma için danışma kurulu 

Proje yarışması için üniversiteden, meslek odalarından ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan bir danışma kurulu oluşturduklarını ifade eden Tütüncü, danışma kurulunun proje yarışmasına müracaat eden eserler arasında bir değerlendirme yapacağını bildirdi.

Başarılı bulunan projeleri ödüllendirileceğini kaydeden Tütüncü, "Ödül alan belediyeler ilan edilerek projelerinin örnek olmasını sağlayacağız. Yarışma, tecrübelerin paylaşılması anlamında çok farklı bir etki oluşturacak, belediyeciliğimize katkı verecek ve şehirciliğimize ufuk sağlayacak bir çalışma olacak" dedi.

- Final eylülde

Proje yarışmasında para ödülü verilmeyeceğinin altını çizen Başkan Tütüncü, şöyle konuştu:

"Para ödülünün ötesinde taltife dönük bir takdirname, onur belgesi vereceğiz. Manevi tatmin sağlayacak bir ödül olacak. Belediyelerimiz projelerini hayata geçirdiklerinde hep takdir beklerler maddi bir ödül beklemezler."