Akdeniz Belediyeler Birliğinin üye sayısı artıyor

Akdeniz Belediyeler Birliğinin üye sayısı artıyor
Akdeniz Belediyeler Birliğinin üye sayısı artıyor
ANTALYA (AA) - Akdeniz Belediyeler Birliği Hakan Tütüncü, Akdeniz Belediyeler Birliğine (AKBB) Türkiye'nin değişik bölgelerindeki belediyelerden...

ANTALYA (AA) - Akdeniz Belediyeler Birliği Hakan Tütüncü, Akdeniz Belediyeler Birliğine (AKBB)  Türkiye 'nin değişik bölgelerindeki belediyelerden üyelik başvurusu gelmeye başladığını bildirdi.

Kepez Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Tütüncü'nün, AKBB'de göreve gelmesinden sonra üye belediyelerle görüşmeler sonrasında üye sayısının arttığı, 6 belediyenin daha üyelik başvurusunda bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, Sandıklı Belediyesi (Afyonkarahisar), Hekimhan Belediyesi (Malatya), Kemer Belediyesi (Burdur), Seydikemer Belediyesi (Muğla), Kumluca Belediyesi (Antalya) ve Gazipaşa Belediyesinin müracaatlarıyla AKBB'nin 52 olan üye sayısının 58'e çıktığı vurgulandı.

Tütüncü'nün görüşlerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"AKBB'ye tüzük değişikliği sonrası Akdeniz bölgesi dışındaki belediyeler de üye olabiliyor. Bu kapsamda İç Anadolu 'dan Sandıklı Belediyesi ve Doğu Anadolu'dan Hekimhan Belediyesi AKBB'ye katılıyor. Böylece AKBB'nin üye belediyelerinin olduğu il sayısı 4'den 6'ya çıkmış oldu."