Akdeniz CLK'dan Kırcami imar planına yürütmeyi durdurma davası

Akdeniz CLK'dan Kırcami imar planına yürütmeyi durdurma davası
Akdeniz CLK'dan Kırcami imar planına yürütmeyi durdurma davası
- Muratpaşa Belediye Başkanlığı: - "Her tür teminat verilmesine rağmen, ilgili kurum tarafından hukuki bir hak, bizce kötüye kullanılmaktadır"

ANTALYA (AA) -Muratpaşa Belediye Başkanlığı,  Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (Akdeniz CLK Elektrik), Kırcami planlamasındaki 1/1000'lik uygulama imar planının iptali ve yürütmeyi durdurma istemiyle dava açtığını bildirdi.

Muratpaşa Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Akdeniz CLK Elektrik tarafından Kırcami planlamasındaki 1/1000'lik uygulama imar planına, yürütmeyi durdurma ve iptal istemiyle dava açıldığı kaydedildi.

Şirketin iptal istemi için, trafo alanlarını gerekçe gösterdiğine işaret edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

 

"Muratpaşa Belediyesince sergilenen şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan iş alan bu kuruma, planlar sayısal ortamda verilmiş, plan yapılırken de kendilerinin öneri ve görüşleri alınmıştır. Muratpaşa Belediyesinin, katılımcı yönetim anlayışı ile görüş ve önerilerini almasına, en önemlisi de her tür teminat verilmesine rağmen, ilgili kurum tarafından hukuki bir hak, bizce kötüye kullanılmaktadır. Bu davranışı, etik bulmadığımızı ve vatandaşa hizmet anlayışıyla bağdaştıramadığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz."