Akdeniz İletişim ödülleri topladı

Akdeniz İletişim ödülleri topladı
Akdeniz İletişim ödülleri topladı
- Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda toplam 17 ödül aldı

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, TRT tarafından düzenlenen Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda toplam 17 ödülün sahibi oldu.

Akdeniz Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Ankara'da düzenlenen ödül töreninde, 4 birincilik, 6 ikincilik, 7 üçüncülük kazanan Akdeniz İletişim Fakültesi öğrencilerini Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe de yalnız bırakmadı.

Sesli-görüntülü haber , internet ve sosyal medya yayıncılığı, radyo ve televizyon yayıncılığı dallarında 720 projenin yarıştığı TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda, Selçuk Üniversitesi 9 ödül, Erciyes Üniversitesi de 8 ödül aldı. 

Öğrencilerin başarısının kendileri için çok kıymetli olduğunu belirten İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık, başarılarının ilerleyen yıllardaki yol haritaları olacağını bildirdi.

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin kazandığı ödüller ve kategorileri şöyle:

"Sesli Görüntülü Habercilik Kategorisi Televizyon Haber Programı Dalı: Büşra Tanrıtanır, Ayhan Enver Özberk, Emre Gündoğdu ve Hakkı Akgün 'Kaç Yıl Oldu?' adlı çalışmayla üçüncülük ödülü.

Sesli Görüntülü Habercilik Kategorisi Televizyon Spor Haberciliği Dalı: Abdullah Özkan ve Büşra Tanrıtanır 'Antalya'da Sporun Flemenkçesi Jantalyaspor' adlı çalışmayla ikincilik ödülü.

Sesli Görüntülü Habercilik Kategorisi Televizyon Spor Haberciliği Dalı: Selin Maden ve Örgün İmamoğlu 'En Riskli Temizlik' adlı çalışmayla üçüncülük ödülü.

Sesli Görüntülü Haber Kategorisi Haber Fotoğrafı Dalı: Öykü Madenlioğlu 'Alın Teri Demir Tozu' adlı çalışmasıyla birincilik ödülü.

Radyo Yayıncılığı Kategorisi Söz Programları Dalı: İlkim Kaya ve Onur Köseoğlu 'Tribünün Sesi' adlı çalışmayla ikincilik ödülü.

Radyo Yayıncılığı Kategorisi Belgesel Programları Dalı: Kevser Çiğdem Değirmencioğlu 'Türkiye'de Radyo Televizyon Serüveni' adlı çalışmayla üçüncülük ödülü.

Radyo Yayıncılığı Kategorisi Drama Programları Dalı: Ezgi Taşlı ve Murat Güler 'Ezilenlerin Tiyatrosu' adlı çalışmayla birincilik ödülü.

Radyo Yayıncılığı Kategorisi Drama Programları Dalı: Tuğba Beyaz ve Gamze Doğan 'Asrın Zaferi' adlı çalışmayla üçüncülük ödülü.

İnternet ve Sosyal Medya Yayıncılığı Kategorisi Sosyal Medya Projesi Dalı: Sefa Koç, Gülfem Kurt ve Aslıhan Çılkadaroğlu 'Savaşın Çocukları' adlı çalışmayla ikincilik ödülü.

İnternet ve Sosyal Medya Yayıncılığı Kategorisi Sosyal Medya Projesi Dalı: Taylan Ahen ve Gökhan Kesmen  'İlik Ver Hayat Ver ' adlı çalışmayla üçüncülük ödülü.

İnternet ve Sosyal Medya Yayıncılığı Kategorisi İnternet Haber Sitesi Dalı: Ceren Paslı, Tolga Cihan, Öykü Madenlioğlu ve Mert Demir 'Zoru Başaranlar' adlı çalışmayla birincilik ödülü.

İnternet ve Sosyal Medya Yayıncılığı Kategorisi İnternet Haber Sitesi Dalı: Orkun Enver Gözübüyük, Yaşar Ozan Mayasız, Sezer Öcaf, Ufuk Kaplan '1Haber1Kahraman' adlı çalışmayla ikincilik ödülü.

İnternet ve Sosyal Medya Yayıncılığı Kategorisi İnternet Haber Sitesi Dalı: Büşra Tanrıtanır, Emre Gündoğdu, Ayhan Enver Özbek ve Esin Çetin 'Tarihin Peşinde' adlı çalışmayla üçüncülük ödülü.

İnternet ve Sosyal Medya Yayıncılığı Kategorisi Blog Dalı: Müge Üçtop 'Klişe Kafa' adlı çalışmasıyla ikincilik ödülü.

Televizyon Yayıncılığı Kategorisi Belgesel Programı Dalı: Resul Sakınmaz, Sefa Sağlam, Bahadır Alptekin, Tuğba Beyaz ve Seçil Akkaya 'Kinostajik' adlı çalışmayla birincilik ödülü.

Televizyon Yayıncılığı Kategorisi TV Programı Dalı: İlayda Girginer ve Elif Hazal Çök 'Şimdiki Zaman' adlı çalışmayla üçüncülük ödülü.

Televizyon Yayıncılığı Kategorisi Drama Tekniği ile Üretilmiş Kısa Film Dalı: Dilara Araç, Sultan Koca, Uluç Erdem Ersen ve Cemre Şenses 'İgnis' adlı çalışmayla ikincilik ödülü."