Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arık:

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arık:
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arık:
- "2013 yılında yarışmaya gönderilen projelerin bir bölümünün dışarıdan bir ajansa yaptırıldığı iddiası tamamen yalandır"

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Arık, Antalya'daki bir gazetede yer alan haberde, "2013 yılında yarışmaya gönderilen projelerin bir bölümünün dışarıdan bir ajansa yaptırıldığı" iddiasının "yalan" olduğunu savundu.

Prof. Dr. Arık, yaptığı yazılı açıklamada, bir süredir şahsını ve İletişim Fakültesini hedef alan bazı haberlerle kamuoyunun yanıltılmaya çalışıldığını öne sürdü.

Arık, ajansa para karşılığı yaptırıldığı iddia edilen internet projeleri ile 2013'te yapılan 25. Genç İletişimciler Yarışması'nda ödül alındığı ve ödüllere şaibe düştüğü yönündeki iddiaların "gerçek dışı" olduğunu ifade etti.

Yayını yapan gazetenin, gazeteciliği kişisel çıkarları için kullandığını öne süren Arık, açıklamasında, "2013 yılında yarışmaya gönderilen projelerin bir bölümünün dışarıdan bir ajansa yaptırıldığı iddiası tamamen yalandır. Ayrıca projelerin internet ayağının para karşılığı ajans ekibi tarafından yapılmasının istenmesi ahlaksız bir iftiradır" ifadesini kullandı.

Fakültenin o yıl internet dalında hiçbir ödül kazanmadığının altını çizen Arık, açıklamasında, "Sadece bu bilgi bile haberin dayanaksızlığını gösteren temel bir kanıttır. Haberde adı geçen ajans ile fakültemizin eğitim amaçlı kısa süreli bir işbirliği olmuştur" dedi.

Arık, iddia sahipleriyle yargı önünde hesaplaşacağını kaydetti.