Akdeniz Üniversitesi öğrencileri projelerini sergiledi

Akdeniz Üniversitesi öğrencileri projelerini sergiledi
Akdeniz Üniversitesi öğrencileri projelerini sergiledi
ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen, "8. Geleneksel Proje Sergisi" açıldı.Teknik Bilimler...

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen, "8. Geleneksel Proje Sergisi" açıldı.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bahçesindeki serginin açılışına, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Akıncı, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Öğrenciler arasında rekabet başlatarak, öğrencileri üretmeye yönlendirmeyi amaçlayan Geleneksel Proje Sergisi'nde 59 proje yarıştı. 10 proje, 9-14 Haziran 2015 tarihlerinde Cam Piramit'te gerçekleştirilecek "Bilim Festivali"ne katılmaya değer bulundu.

Serginin açılışında konuşan, Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Davut Karayel, 2004-2005 eğitim öğretim döneminden bu yana, aralıksız olarak proje günleri düzenlediklerini, bu sayede öğrencileri üretmeye yönlendirdiklerini kaydetti.

Hazırlanan projelerin, öğrencilerin bilgi birikimlerini yansıtan, uygulamaya yönelik bir sorunun çözümünü hedefler projeler olduğunu anlatan Karayel, "Bu projeler sayesinde öğrencilerimiz, atölye ve laboratuvarlarımızda çalışarak becerisini geliştirmekte, ekip halinde çalışma, problem çözme, sanayi ile işbirliği geliştirme gibi özellikleri kazanmaktalar" dedi.