Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili Ünal:

Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili Ünal:
Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili Ünal:
- "Akdeniz Üniversitesi, gelecek yıllarda dünya sıralamasında hak ettiği yere gelmesi için tüm enerjisiyle misyonuna odaklanacaktır"

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Ünal, üniversitenin dünya sıralamasında hak ettiği yere gelmesi için tüm enerjiyle misyona odaklanacaklarını bildirdi.

Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik ve sosyal alanda sınırların aşılması bilgi üretme (bilimsel araştırma) ve bilgi aktarımı, bireysel beceri ve yeterlilik geliştirmenin toplumların uluslararası alanda rekabet güçlerini belirleyen temel faktörler olarak öne çıktığını kaydetti.

Sürecin yönetilmesinde yükseköğretim kurumlarına önemli görevler düştüğünün altını çizen Ünal, şu ifadelere yer verdi: 

"1982 yılında kurulan Akdeniz Üniversitesi, halen 18 fakülte, 7 enstitü, 4 yüksekokul, 1 konservatuvar, 11 meslek yüksekokulunda eğitim öğretim yapan 60 bin öğrencisiyle, 2 bin 400 akademik personeli ve 2 bin idari personeliyle öğrenci odaklı eğitim programları, nitelikli araştırma-geliştirme ve topluma hizmet çalışmalarını bütüncül yaklaşımla sürdürme, uluslararası saygın üniversite olma yolunda hızla ilerleme, Avrupa yükseköğretim alanında önemli aktör olarak rol alma azmi ve kararlılığı içinde gelecek yıllarda dünya sıralamasında hak ettiği yere gelmesi için tüm enerjisiyle misyonuna odaklanacaktır. Üniversite olarak, bilgiyi ve bilimi şehrimiz, bölgemiz ve tüm insanlığın hizmetine sunmak, toplumsal sorunlara duyarlılık göstermek, önceliğimizdir. Yönetim anlayışımızla çalışanlarımızın kuruma aidiyet duygusunu güçlü hale getireceğiz ancak kuruma ve üniversitemizin imajına zarar verilmesine, asla müsaade etmeyeceğiz."