Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü:

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü:
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü:
- "Başta sayın devlet büyüklerimiz olmak üzere kamuoyuna mal olmuş kişiler kaset siyasetini ve haberciliğini lanetlerken bazı basın yayın organlarının buna tevessül etmesi ve malum yapının manipülasyonuna alet olması son derece düşündürücüdür"

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden, Rektör Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ile ilgili bazı gazetelerde yer alan iddiaların asılsız olduğu bildirildi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Rektör Kurtcephe hakkındaki iddiaların "haksız ve saygısız" olduğu ifade edilerek şunlara yer verildi:

 "Başta sayın devlet büyüklerimiz olmak üzere kamuoyuna mal olmuş kişiler kaset siyasetini ve haberciliğini lanetlerken, bazı basın yayın organlarının buna tevessül etmesi ve malum yapının manipülasyonuna alet olması son derece düşündürücüdür."

Kurtcephe'nin, göreve başladığı 2008'den bu yana Akdeniz Üniversitesini örnek alınan bir dünya üniversitesi haline getirdiği savunulan açıklamada, "Bir bilim insanının bu tür asılsız komplolarla habere konu edilmesi son derece üzücüdür" denildi.

Açıklamada, konu ile ilgili gerekli yasal yollara başvurulacağı kaydedildi.