Akdeniz Üniversitesi Rektörü Kurtcephe:

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Kurtcephe:
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Kurtcephe:
- "Haziran ayında yapılması planlanan genel seçimlerde milletvekili adaylığını düşünmediğimi bir kez daha duyurmak isterim"

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, haziran ayında yapılması planlanan genel seçimlerde milletvekili adaylığını düşünmediğini bildirdi.

Rektör Kurtcephe, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın-yayın organlarında, Haziran 2015'de yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olacağı yönünde bazı asılsız haberlerin yer aldığını kaydetti.

2008 yılında Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü görevine talip olurken tek amacının, üniversiteyi Türkiye 'nin en iyi eğitim kurumlarından biri konumuna getirmek olduğunu belirten Kurtcephe, göreve geldiği günden bu yana aralıksız çalıştığını, üniversitenin dünya çapında elde ettiği başarıların da bu görevi layığıyla yerine getirdiğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü olarak yapacak daha çok işinin bulunduğunu kaydeden Kurtcephe, bunun için de 6 Ağustos 2016'ya kadar görevinin başında olacağını vurguladı.

Rektör Kurtcephe, açıklamasına şöyle devam etti:

"Ben, bu göreve 4 yıllığına talip oldum ve bu bilim yuvası halkımıza ve insanlığa hizmet etmek üzere, 2016 yılına kadar bana emanet edildi. Benim burada, şahsi çıkarlarımı düşünerek, görevimi zamanı gelmeden bırakmam, ne adamlık anlayışıma ne de vazife anlayışıma sığmaz. 6,5 yıldır bu yüce emanetin bana yüklediği sorumlulukla hareket ettim ve bundan sonra da aynı anlayışla etmeye devam edeceğim. Haziran ayında yapılması planlanan genel seçimlerde milletvekili adaylığını düşünmediğimi, 26 Aralık 2014 tarihinde tüm kamuoyuna daha önce açıkladığım gibi, sizlerin aracılığıyla bir kez daha duyurmak isterim."