Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni
- Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtcephe: "Akdeniz Üniversitesi'nde eğitim alan her öğrencinin insanlığına ve kalitesine güveniyoruz"

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2014-2015 eğitim öğretim yılında mezun olan 149 kişi için mezuniyet töreni düzenlendi. 

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, Kalkınma Bakanlığı'nın raporlarına göre Akdeniz Üniversitesinin 2008 yılından bugüne 4,5 misli büyüdüğünü söyledi. 

2008 yılındaki mezuniyet töreninde bin civarında öğrenciyi mezun ettiklerini, 2015 mezuniyet töreninde ise bu sayının 8 bin 173'e ulaştığını ifade eden Kurtcephe, şöyle konuştu:

"Akdeniz Üniversitesinde eğitim alan her öğrencinin insanlığına ve kalitesine güveniyoruz. Bugün de kalitesine ve doktorluğuna güvendiğimiz 149 gencimizi mezun ediyoruz. Esas mücadele şimdi başlıyor. Bu mücadelede bizi başarı ile temsil edeceğinize inanıyorum. Çünkü sizler çok kaliteli bir eğitim aldınız. Sizler toplumun içinden cımbızla çekilip zekası ve başarısı ile kendisini ispat etmiş çok nitelikli bir kitlesiniz."

Konuşmanın ardından mezunlar, Prof. Dr. Gülşen Yakupoğlu eşliğinde yemin etti. Hocalarından onur belgesi alan genç doktorlar, daha sonra keplerini havaya attı.