Akdeniz Üniversitesinde mezuniyet heyecanı

Akdeniz Üniversitesinde mezuniyet heyecanı
Akdeniz Üniversitesinde mezuniyet heyecanı
- Mustafa Sandal'ın konser verdiği mezuniyet töreninde, MS hastası annenin oğluna gönderdiği mektup okundu

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi'nde 8 bin 173  öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda düzenlenen törene öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı. Mezun öğrencilerin selamlama yürüyüşüyle başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. 

Etkinlikte mezun öğrenciler adına Fen Fakültesi dönem birincisi Mehmet Ali Oymak, engelli öğrenci Okan Öztürk ve yurt dışından gelen öğrencileri temsilen İbrahim Katal konuşma yaptı.

Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İbrahim Akıncı, törende yaptığı konuşmada, Antalya'nın birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir kent olduğunu söyledi.

Akıncı, şunları kaydetti:

"Üniversitemiz ulusal ve uluslararası düzeyde birçok başarıya imza atmış, takdirle anılan bir üniversitedir. Özellikle son yıllarda yapmış olduğu çalışmalarıyla çok önemli bir yol katetmiştir. Değerli anne ve babalar sizler evlatlarınızı birkaç yıl önce bizlere emanet ettiniz. Bu emanetinizden dolayı üniversitem ve şahsım adına hepinize teşekkür ediyorum. Bizler de bu emanete sahip çıkmanın gururunu yaşıyoruz."

- MS hastası anneden oğluna mektup

Konuşmaların ardından fakültelerinde dereceye girerek mezun olan öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeler verildi. Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Elektrik ve Enerji Programı bölümünde okuyan ve bölüm birincisi olan Taha Berk Erdem'e MS hastası annesi Nurcan Bayar mektup gönderdi. Mektubu Akdeniz Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Betül Uysal okudu.

Taha Berk Erdem, program sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, annesine, gönderdiği mektup için teşekkür etti ve annesinin kendisini çok zor şartlar altında okuttuğunu kaydetti. Ağabeyini 2005'te kanser nedeniyle kaybettiklerini anlatan Erdem, şöyle konuştu: 

"Yaklaşık 10 yıl önce ağabeyimi kaybettim. Daha sonra anneme MS teşhisi kondu. Ağabeyim bir yıl Bursa'da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastahanesinde yatmıştı. Mustafa Sandal hayranıydı. Bir yıl boyunca her gün onu dinledi. Buraya da Mustafa Sandal'ın gelip sahne alacak olması beni çok mutlu etti. Ağabeyim okuyamadı. Benim mezun olduğumu görmek annemi çok mutlu etmiştir."

Tören, öğrencilerin kep atması ve pop müzik sanatçısı Mustafa Sandal konseriyle sona erdi.