AKEDAŞ'tan Alanya'ya 150 milyon lira yatırım hedefi

AKEDAŞ'tan Alanya'ya 150 milyon lira yatırım hedefi
AKEDAŞ'tan Alanya'ya 150 milyon lira yatırım hedefi
- AKEDAŞ Genel Müdürü Yiğit: - "Yatırım çalışmaları hayata geçtiğinde Alanya için elektrik kesintisini 2017 yılı sonuna doğru gündemimizden tamamen çıkarmayı hedefliyoruz"

ANTALYA (AA) - Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AKEDAŞ) Genel Müdürü Murat Yiğit, "Yatırım çalışmaları hayata geçtiğinde Alanya için elektrik kesintisini 2017 yılı sonuna doğru gündemimizden tamamen çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Yiğit, yaptığı açıklamada, Alanya'ya hak ettiği hizmeti verebilmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Bölgenin ihtiyacı olan yatırımları yapabilmek için master plan çalışması yürüttüklerini anlatan Yiğit, çalışmanın tamamlama aşamasında olduğuna dikkati çekti.

Master plan doğrultusunda Alanya'nın mevcut şebekesinin rehabilite edilip, elektrik kesintisini gündemden düşürmek için 150 milyon liralık yatırım yapılmasını öngördüklerini ifade eden Yiğit, "Master planda öngörülen 150 milyon liralık 2016-2020 yatırım talebimiz EPDK tarafından onaylanırsa bu yatırımı 5 yıl içinde Alanya'ya yapmayı planlıyoruz. Yatırım çalışmaları hayata geçtiğinde Alanya için elektrik kesintisini 2017 yılı sonuna doğru gündemimizden tamamen çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Alanya'nın potansiyelini bildiklerini, bu doğrultuda hareket ettiklerini vurgulayan Yiğit, şöyle konuştu:

"Alanya hem nüfus hem de yüzölçümü bakımından merkez ilçeleri saymazsak Antalya'nın en büyük ilçesi. Ayrıca Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi olan Alanya, bu özellikleriyle diğer ilçelerden ayrılıyor. AKEDAŞ olarak Alanya'ya çok önem veriyoruz. Bunun bilinciyle Alanya'ya yerinde hizmetin daha faydalı olacağını düşünerek, il seviyesinde hizmet yapmak için, Akdeniz bölgesinde ilk defa bir ilçeye bölge koordinatörlüğünü kurduk. Bölge Koordinatörü olarak Ahmet Sait Akboğa'yı görevlendirdik. Ahmet Akboğa da göreve geldiğinden beri oldukça başarılı bir çalışma yürüttü. Özel şirket dinamikliği ile göreve geldiğimiz günden bu yana ilçede yılların biriktirdiği sorunları gidermeye çalıştık. Yaptığımız çalışmalar neticesinde altyapı, yatırım ve yenileme çalışmaları sonrası geldiğimiz noktaya bakacak olursak ne denli iyi bir karar verdiğimiz anlaşılıyor. Bundan sonraki aşamada Alanya çok daha iyi bir noktaya gelecek."