AKEDAŞ'tan "enerji tasarrufu" konulu yarışma

AKEDAŞ'tan "enerji tasarrufu" konulu yarışma
AKEDAŞ'tan "enerji tasarrufu" konulu yarışma
ANTALYA (AA) - Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AKEDAŞ), "enerji tasarrufu" konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışması açtı.AKEDAŞ Alanya Bölge...

ANTALYA (AA) -  Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AKEDAŞ), "enerji tasarrufu" konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışması açtı.

AKEDAŞ Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa, Alanya Kaymakamlığı, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü, Alanya Gazeteciler Cemiyeti ve Tüketici Hakları Derneği Alanya Şubesi ile ilk ve orta dereceli okullarda şiir, kompozisyon, afiş ve resim yarışması düzenleneceğini söyledi.

"Enerji tasarrufu" konulu yarışmayla çocuklarda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirten Akboğa, toplumsal bilincin oluşturulmasına çocuklardan başlamanın son derece önemli olduğunu vurguladı.

İnsan hayatında önemli bir yeri bulunan ve yüksek maliyetlerle elde edilen enerjinin hoyratça kullanılmasının, tüketicilerin ve ülkenin bütçesine büyük zararlar verdiğini dile getiren Akboğa, şöyle konuştu:

"Enerji tasarrufunun önemini belirten projemize ilk ve orta dereceli okullarda başlamayı uygun bulduk. Çocuklarımıza enerjinin önemini ve tasarruf yöntemlerini okullarda iki hafta boyunca anlatacağız. Düzenleyeceğimiz yarışmalar sonunda da dereceye giren öğrencilere 5 tablet bilgisayar ve çeşitli ödüller vereceğiz. Bizlere bu projede yardımcı olan, başta Alanya Kaymakamlığı olmak üzere tüm kurumlara teşekkür ederim."