Akmaz ve Yapraklı'da taşkın koruması yıl sonuna tamamlanacak

Akmaz ve Yapraklı'da taşkın koruması yıl sonuna tamamlanacak
Akmaz ve Yapraklı'da taşkın koruması yıl sonuna tamamlanacak
ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesinde Akmaz ve Yapraklı dereleri taşkın koruma inşaatı çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.Devlet Su...

ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesinde Akmaz ve Yapraklı dereleri taşkın koruma inşaatı çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

Devlet Su İşleri (DSİ) 12. Bölge Müdürlüğü tarafından geçen yıl başlatılan ve büyük bölümü tamamlanan, Akmaz ve Yapraklı dereleri taşkın önleme çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Çalışmaların bu yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenirken, yüklenici firma yetkilileri, önemli bir olumsuzluk yaşanmazsa çalışmaların daha önce de bitirilebileceğini bildirdi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. DSİ tarafından ilçeye büyük yatırımlar yapıldığını ifade eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Akmaz ve Yapraklı dereleri taşkın koruma çalışması, ilçemizdeki tarım alanlarının kaderini değiştirecek önemli çalışmalarındandır. DSİ tarafından yapılacak bu çalışmayla ilçemizin önemli bir sorununu daha çözüme kavuşturmuş olacağız. Çalışmanın bedeli yaklaşık 2,4 milyon lira . İnşallah çalışma, yıl sonuna kadar tamamlanmış olacak ve bundan böyle Akmaz ve Yapraklı derelerinden kaynaklı sel ve su taşkını yaşamayacağız."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  Tarım

  ,

  lira

  ,

  koruma

  ,

  firma

  ,

  taşkın