Akseki Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı yapıldı

Akseki Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı yapıldı
Akseki Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı yapıldı
ANTALYA (AA) - Akseki Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal başkanlığında gerçekleştirildi.Belediye...

ANTALYA (AA) - Akseki Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal başkanlığında gerçekleştirildi.

Belediye binasındaki toplantısında, Değirmenlik Mahallesi'nde bulunan tarihi köy konağının isminin kültür ve sanat evi olarak değiştirilmesi, belediyenin yeni kurduğu "Belseki" isimli 500 bin lira sermayeli şirkete belediye bütçesinden 125  bin lira aktarılması kararlaştırıldı.

Güçlüköy Mahallesi'nde imar planı 18. madde uygulamasının görüşüldüğü toplantıda, belediyeye yeni verilen harita teknikeri kadrosuna sözleşmeli olarak yeni bir personel alınmasına karar verildi.

Beyoğlu Belediyesi ile karşılıklı yapılan görüşmeler sonrasında iki belediye arasında kardeş belediye olması için yapılacak protokol için Başkan Uysal'a yetki verildi.  

Başkan Uysal, hizmetlerin aralıksız olarak sürdüğünü söyledi. Akseki'ye Büyükşehir Belediyesi tarafından suyun getirilmesinin ardından yine Büyükşehir Belediyesi tarafından bu ayın 19'unda otogar yapımı için ihaleye çıkılacağını bildiren Uysal, Akseki'nin çok önemli bir sorununun daha çözüleceğini ifade etti.

Uysal, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür etti.