Akseki Kaymakamı Beşikci, okul müdürleriyle biraraya geldi

Akseki Kaymakamı Beşikci, okul müdürleriyle biraraya geldi
Akseki Kaymakamı Beşikci, okul müdürleriyle biraraya geldi
ANTALYA (AA) - Akseki Kaymakamı Murat Beşikci, okul müdürleri ile toplantıda bir araya geldi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde konuşan Beşikci,...

ANTALYA (AA) - Akseki Kaymakamı Murat Beşikci, okul müdürleri ile toplantıda bir araya geldi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde konuşan Beşikci, okullarda geçtiğimiz eğitim öğretim yılında güzel projeler üretildiğini, 2015-2016 eğitim öğretim yılında da daha fazla proje üretilmesi için çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi.

 Öğrencilerin başarı oranlarını artırabilmek için özellikle onlara yönelik projeler üretilmesini isteyen Beşikci, şöyle konuştu:

"İlçemizdeki öğrencilerin daha kaliteli eğitim alması, eğitim seviyesinin yükseltilmesinde öğrencilerin sosyal ve kültürel yaşantılarının zenginleştirilmesi konusunda neler yapılabileceği üzerinde durulması gerekli. Bu konuda daha fazla çalışma yapmamız gerek."

Müdürlerden okulları hakkında bilgi alan ve taleplerini dinleyen Beşikci, öğretmenlerin ders saati dışında öğrencilere ekstra zaman ayırması gerektiğini, böylece öğrencilerin daha iyi eğitim almalarının sağlanması gerektiğini ifade etti.

Toplantıda, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında okullarda uygulanmakta ve yeni uygulanacak projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Okulların genel sorunları ile ilgili çözüm önerileri ele alındı.

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı, şube müdürleri ve ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri katıldı.