Akseki Meslek Yüksekokulu için protokol imzalandı

Akseki Meslek Yüksekokulu için protokol imzalandı
Akseki Meslek Yüksekokulu için protokol imzalandı
ANTALYA (AA) - Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Akseki Meslek Yüksekokulunda incelemelerde bulundu. Binanın...

ANTALYA (AA) - Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Akseki Meslek Yüksekokulunda incelemelerde bulundu. Binanın devri için protokol imzalandı. 

Daha önce Akdeniz Üniversitesine bağlı iken Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesine bağlanan Akseki Meslek Yüksekokulu yeni hizmet binasında eğitime başlandı.

Yeni hizmet binası için ise mülkiyeti Akseki Eğitim ve Öğrencilerine Yardım Derneğine ait müştemiliyatın kullanımı için protokol imzalandı.

İmza törenine Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı,  Akseki Belediye Başkan vekili Halil İbrahim Tellioğlu, Akseki Eğitim Hayratı Derneği Genel Başkanı Vehbi Güleç, Meslek Yüksekokulu Müdürü Emin Doğan, Akseki Eğitim ve Öğrencilerine Yardım Derneği Başkanı Hakkı Uğur Gündoğdu katıldı.

Törende konuşan Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Gündoğdu'ya teşekkür ederek. "Bu okulumuz vatanımıza, milletimize hayırlı evlatlar yetiştirdiği sürece sizler dua ve hayırlar almaya devam edeceksiniz. Sebep olan herkesten Allah razı olsun" dedi.

Yeni meslek Yüksekokulu ve eski meslek yüksekokulunda da incelemelerde bulunan heyet, daha sonra Belediye tarafından restore edilen Akseki Müftülük evini gezdi.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Emin Doğan, Alaaddin Keykubat Akseki Meslek Yüksek Okulunda 6 bölümde 800 öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, yeni okul ile yurt binasının arasına yol açılarak kampüs haline getirildiğini, 7 bin metrekare alanda kurulu okulun 6 bin metrekare kullanım alanının bulunduğunu söyledi.