Akseki'de "Hindi Yetiştiriciliği Projesi" yürütülüyor

Akseki'de "Hindi Yetiştiriciliği Projesi" yürütülüyor
Akseki'de "Hindi Yetiştiriciliği Projesi" yürütülüyor
- Akseki Kaymakamlığı tarafından, proje kapsamında bir aileye 200 hindi verildi

ANTALYA (AA) - Akseki Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yürütülen Hindi Yetiştiriciliği Projesi çerçevesinde, Menteşbey Mahallesi'nde yaşayan Ali Küçük'e 200 hindi verildi.

Akseki Kaymakamı Murat Beşikci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeyle gerek işsizliği önleme gerekse kırsal yörelerden göçün durdurulmasının hedeflendiğini kaydetti.

Menteşbey Mahallesi'nde yaşayan Ali Küçük'ün talebi doğrultusunda kendisine 200 hindi palazı alındığını belirten Beşikci, "Şu anda hindiler 3 aylık oldu. 3 aylık dönemde sadece 5 hindi zayi oldu. Çiftçimiz hindilere çok iyi bakarak oldukça başarı sağladı" dedi.

Hindi üretimi konusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından çiftçilere destek verildiğini belirten Beşikci, "Projemiz ile ilçemizin kırsal bölgelerindeki nüfusun ekonomik ve sosyal statüsünün geliştirilmesine yardımcı olmayacak ve mahallelerdeki üretim ve istihdam imkanları esas alınarak gelir getirici faaliyetlerin çeşitlendirilmesini sağlayacağız" diye konuştu.

Beşikci, projenin örnek proje olduğunu, talep olduğu takdirde dar gelirli ailelere bu projeyi uygulamaya devam edeceklerini söyledi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  sosyal