Akseki'de itfaiye personeline eğitim

Akseki'de itfaiye personeline eğitim
Akseki'de itfaiye personeline eğitim
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Akseki'de itfaiye ekiplerine yangın eğitimi verdi.Akseki ilçesinde...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Akseki'de itfaiye ekiplerine yangın eğitimi verdi.

Akseki ilçesinde 15 kişilik grup, 3 günlük eğitim sürecine tabi tutuldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Akseki Koordinatörü İbrahim Özkan, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nın başarı çıtasını her geçen gün artırdığını kaydetti.

Özkan, şöyle konuştu:

"Bazı arkadaşlarımız işe yeni başladıkları için itfaiyecilik anlamında bilgileri yok. Görev yaparken çeşitli tehlikelerle kendileri yüz yüze kalacağı için onlara temel itfaiyecilik ve kendilerini koruma, hangi yangına nasıl ve ne ile müdahale edilmeli, yangının birinci söndürücüsü nedir, dar alanı kurtarma, yangın söndürme, sepetli merdiven araçlarını kullanma becerileri, akaryakıt ve gaz yangını ile diğer yangınlar hakkında sözlü eğitimlerimizin yanı sıra uygulamalı olarak da eğitim verdik. Böylece yeni göreve başlayan arkadaşlarımızı karşılaşabilecekleri risklere karşı hazırlamış olduk."