Akseki'de kan bağışı

Akseki'de kan bağışı
Akseki'de kan bağışı
ANTALYA (AA) - Antalya Kızılay Kan Merkezi'nin düzenlediği kan bağışı kampanyasında, Anadolu lisesi öğrencileri ile vatandaşlar kan verdi.Akseki...

ANTALYA (AA) - Antalya Kızılay Kan Merkezi'nin düzenlediği kan bağışı kampanyasında, Anadolu lisesi öğrencileri ile vatandaşlar kan verdi.

Akseki Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan çadırda Akseki'deki öğrenciler ve vatandaşlardan 55 ünite kan toplandı.

Dr. Bedri Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kan bağışı kampanyası çerçevesinde Antalya'nın ilçelerinde vatandaşlardan kan bağışı topladıklarını söyledi. Her ay ilçeleri dolaştıklarını belirten Yalçın, artan nüfus ile kan ihtiyacının da arttığını vurguladı.

Yalçın, şöyle konuştu:

"Kızılay olarak bizler de bu ihtiyaçları karşılamak için çalışıyoruz. 18-65 yaş aralığında sağlıklı her insan, üç ayda bir kan bağışı yapabilir. Kan, bağışta bulunulduktan sonra insanlar tarafından tekrar üretilebilen, ihtiyacı olan kişilerin ise önemli bir yaşam kaynağıdır. Sağlık problemi olmayan herkes kan bağışında bulunarak bir hayat kurtarabilir. Bizim için insanların ihtiyaç duyulduğunda kan bağışı değil, düzenli kan bağışlarında bulunmaları çok önemli."

Yapılan kan bağışlarının acil kan ihtiyacı bulunanlar ve kan hastalığı bulunan kişilerde kullanıldığını anlatan Yalçın, kan bağışında bulunan herkese teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Anadolu

  ,

  YAŞ

  ,

  hayat

  ,

  Yaşam

  ,

  Kızılay

  ,

  nüfus