Akseki'de tayini çıkan Cumhuriyet Savcısına veda yemeği

Akseki'de tayini çıkan Cumhuriyet Savcısına veda yemeği
Akseki'de tayini çıkan Cumhuriyet Savcısına veda yemeği
ANTALYA (AA) - Akseki'de görev yapan ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesi ile başka bir yere tayin edilen Cumhuriyet Savcısına...

ANTALYA (AA) - Akseki'de görev yapan ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ( HSYK ) kararnamesi ile başka bir yere tayin edilen Cumhuriyet Savcısına veda yemeği verildi.

Ardahan'ın Hanak ilçesine atanan Cumhuriyet Savcısı Kenan Şahin ile Manavgat Adliyesine atanan yazı işleri müdürü Asuman Kalkan için mesai arkadaşları tarafından ilçedeki bir restoranda veda yemeği düzenlendi.

Akseki Kaymakamı Murat Beşikci, burada yaptığı konuşmada, Akseki Adliyesi'nde görev yapan savcı Kenan Şahin ile güzel bir mesai birliktelikleri olduğunu söyledi.

Bu görevini artık başka yerlerde devam ettireceğini dile getiren Beşikci, "Aramızdan ayrılmaları bizlerde biraz burukluk yaratsa da her zaman görüşüp hal hatır sorabileceğimiz, dostluk kurduğumuz inancındayım. Savcımıza yeni görev yerlerinde başarı diliyorum" dedi.

Akseki Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Canşi de beraber çalıştıkları sürede uyum içerisinde görev yaptıklarını belirterek, mesai arkadaşlarına yeni görev yerlerinde başarı diledi.

Her atama döneminin yaprak dökümü gibi olduğuna işaret eden Canşi, "Bu elbette üzücüdür fakat bu, bir nöbet değişimi. Atamaları yapılan arkadaşlarımıza bundan sonraki görev yerlerinde başarılar diliyorum" diye konuştu.

Şahin de ilçede her kesimle çok uyumlu bir görev süresi geçirdiğini belirterek, veda yemeğinden dolayı tüm arkadaşlarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Şahin ile Kalkan'a plaket ve çeşitli hediyeler verildi.