Akseki'de yaşlı ve hastalara evde bakım hizmeti

Akseki'de yaşlı ve hastalara evde bakım hizmeti
Akseki'de yaşlı ve hastalara evde bakım hizmeti
ANTALYA (AA) - Akseki Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, "Hasta ve Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti" projesini hayata geçirdi.Akseki...

ANTALYA (AA) - Akseki Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, "Hasta ve Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti" projesini hayata geçirdi.

Akseki Kaymakamı ve Vakıf Başkanı Murat Beşikci, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında ilçe merkezi ve mahallelerde tespit edilen 27 vatandaşa 6 ay boyunca hizmet verdiklerini söyledi. 

Amaçlarının evde bakım hizmetini yerine getiremeyen ve sağlık sorunlarıyla birlikte maddi yoksunluk içinde olan vatandaşları kötü yaşam koşullarından kurtarmak olduğunu anlatan Beşikci, şöyle konuştu:

"Proje ile sosyal ve ekonomik yönden yoksunluk içinde yaşamını sürdüren ancak huzurevi hizmeti istemeyen korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç yaşlılara hizmet verilirken; sosyal güvencesi olmayan, kirada oturan, ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan, yardıma muhtaç kişilere de istihdam alanı sağlanması amaçlanmıştır. Bu kişiler eğitim gören kursiyerler arasından seçilip, yaşlılara evlerinde bakım ve temizlik hizmeti vermekte. Biz de proje kapsamında en iyi hizmeti sunmak için çaba harcamaktayız."