Akseki'nin sorunları tartışıldı

Akseki'nin sorunları tartışıldı
Akseki'nin sorunları tartışıldı
ANTALYA (AA) - Akseki'de düzenlenen toplantıda ilçenin sorunları tartışıldı. Ömer Duruk Parkı'nda düzenlenen toplantıya Kaymakam Murat Beşikci,...

ANTALYA (AA) - Akseki'de düzenlenen toplantıda ilçenin sorunları tartışıldı. 

Ömer Duruk Parkı'nda düzenlenen toplantıya Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, Akseki Eğitim Hayratı Derneği Başkan Yardımcısı Mahmut Atom Duruk, Aroma AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Metin Duruk ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda Akseki'nin genel sorunları ile alternatif turizm alanında yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda özellikle düğmeli evlerin restorasyon çalışmalarına hız verilmesi amacıyla turizm koordinasyon ofisi açılmasına, restorasyon çalışması yapmak isteyen vatandaşlara teknik destek sağlanmasına ve ilçenin geleceğini şekillendirecek 5-10-20 yıllık stratejik plan hazırlanmasına karar verildi.

Kaymakam Beşikci, Akseki'nin sorunlarının masaya yatırılması açısından iyi bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Akseki'nin sorunlarının bir bir çözüldüğünü anlatan Beşikçi, "Belediye Başkanı, sivil toplum kuruluşları ve işadamlarımızla bu tür toplantıları sık sık yaparak sorunları ortadan kaldıracağız. Akseki'yi alternatif turizmde lider yapacağız" dedi.