Aktuğ'dan Başkan Türel'e ziyaret

Aktuğ'dan Başkan Türel'e ziyaret
Aktuğ'dan Başkan Türel'e ziyaret
- Türel: - "Engelli kardeşlerim, engelli kardeşlerimin anne ve babaları, aileleri, benim gönüldaşlarım, kader arkadaşlarımdır"

ANTALYA (AA) - Antalya Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Sevinç Aktuğ, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i makamında ziyaret etti.

Türel, burada yaptığı konuşmada, Aktuğ'un ziyaretinin kendisini mutlu ettiğini söyledi. 

Engellilerin yaşadığı sıkıntıları bizzat yaşamış biri olduğunu belirten Türel, "Engelli kardeşlerim, engelli kardeşlerimin anne ve babaları, aileleri, benim gönüldaşlarım, kader arkadaşlarımdır" dedi.

Engelli sözü çok kullanıldığı için kendisinin de mecburiyetten kullandığını ifade eden Türel, yaşadığı tecrübeler sonrasında asıl engelin fiziki olmadığını öğrendiğini kaydetti. Antalya'yı engelsiz şehir yapmak için yola çıktıklarını anlatan Türel, şehrin yanı sıra evleri de engelsiz evler yapmaya başladıklarını dile getirdi.

Projelerin odağına her zaman engelli bireyleri koyduklarını vurgulayan Türel, hassasiyetin karşılık bulmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Sevinç Aktuğ da Türel'in her  projesinde engellilerin hayata katılmalarını kolaylaştırmak için hassasiyet gösterdiğini bildirdi. 

Türel'in engellilere pozitif ayrımcılık yaptığını ve onların hayatını kolaylaştıracak hizmetleri hayata geçirdiğini anlatan Aktuğ, şunları kaydetti:

"Başkan Türel gerek rehabilitasyon merkezleri gerekse yapmış olduğu birçok park ve ortak kullanım alanlarında engelli bireyleri yaşama dahil edilme noktasında göstermiş olduğu gayret apaçık ortadadır. Konyaaltı Sahili'nde engellilerin denize girmesi için yapmış olduğu rampalar, engelli bireyleri çok mutlu etmişti. Menderes başkanın hassasiyeti bizleri ve engelli bireyleri oldukça memnun ediyor, kendisine minnettarız."

Aktuğ, ziyaretin anısına Başkan Türel'e engellilere verdiği katkılarından dolayı Antalya Eski Pazar Hamamı'nın olduğu seramik üzerine panaromik olarak basılmış siyah  beyaz tablo ve iki adet teşekkür plaketi hediye etti.