Alanya ve Gazipaşa'da toz bulutu

Alanya ve Gazipaşa'da toz bulutu
Alanya ve Gazipaşa'da toz bulutu
- Kuzey Afrika üzerinden gelen toz bulutları Antalya'nın Alanya ve Gazipaşa ilçelerinde görüş mesafesini düşürdü - Gazipaşa Havalimanı'na gelen uçaklar, görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle Antalya'ya yönlendirildi

ANTALYA (AA) -  Kuzey Afrika üzerinden gelen toz bulutu, Antalya'nın Alanya ve Gazipaşa ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi. 

Alanya Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilçede görüş mesafesi 5 kilometreye kadar düştü. Meteoroloji yetkilileri, Kuzey Afrika'dan gelen çöl kumlarının gece saatlerinden itibaren etkisini yitireceğini bildirdi.

Toz bulutları, Gazipaşa ilçesinde de etkili oldu. Gazipaşa Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Gazipaşa Havalimanı'nda görüş mesafesi 3 kilometreye kadar indi.

TAV Havalimanları Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, toz bulutlarının uçuşları da olumsuz etkilediğini bildirdi. Aşıklı, "Toz bulutundan dolayı görüş mesafesi düştü. Şuana kadar 4 uçak inmedi. Bu uçaklar Antalya Havalimanı'na iniş yaptı" dedi.