Alanya'da balıkçı barınağı yenileniyor

Alanya'da balıkçı barınağı yenileniyor
Alanya'da balıkçı barınağı yenileniyor
- Su Ürünleri Kooperatifi ile Alanya Belediyesi arasındaki sınır ihtilafının sona ermesinin ardından balıkçı barınağı yenilenmeye başladı

ANTALYA (AA) - Alanya ilçesinde Su Ürünleri Kooperatifi tarafından kiralanan Balıkçı Barınağı'nın yenilenmesine başlandı.

Alanya Su Ürünleri Kooperatifi ile Alanya Belediyesi arasında sınır ihtilafının çözüme kavuşturulmasının ardından 177 bin 500 metrekare alana sahip Balıkçı Barınağı'nda çalışmalar başladı.

Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Adnan Sipahioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaz sezonuna kadar barınağı hazır hale getireceklerini söyledi.

Barınakta yapılacak yatırımlarla İskele bölgesinin daha güvenilir hale geleceğini belirten Sipahioğlu, şöyle konuştu:

"Kaymakam Hasan Tanrıseven'e ve Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e sorunun çözümünde gösterdikleri emekten dolayı teşekkür ediyoruz. Bu sorunun çözülmesiyle de bizler bölgemizdeki alt yapı çalışmalarına başladık. Güvenliği sağlamak için bariyerler yapıldı. Su, elektrik gibi alt yapı çalışmalarını yeniliyoruz. Yolcu giriş çıkışlarıyla lokal binaların çalışması da kısa sürede başlayacak. Bunların tamamlanmasıyla teknelerin sınırlarını belirleyeceğiz."

Balıkçı Barınağı projesiyle İskele'nin daha güvenilir bir yer olacağını kaydeden Sipahioğlu, bölgedeki hanutçuluğu da böylece bitireceklerini bildirdi.

Günde 3 bin kişinin günlük turlara çıktığını ifade eden Sipahioğlu, "Su yüzeyi de dahil devletten kiraladığımız 177 bin 500 metrekarelik alanda yaklaşık 150 tekne hizmet verecek. Ayrıca trol balıkçıları için de yer ayırdık. Kooperatif olarak elimizden gelen her şeyi halkımız ve Alanya için yapmaya hazırız. Ticaret her zaman ikinci planda. Amacımız halkımıza hizmet" diye konuştu.