Alanya'da gerginlik

Alanya'da gerginlik
Alanya'da gerginlik
- Alanya'da PKK terörünü protesto eden ve HDP ilçe binasına yürümek isteyen gruba polis müdahale etti

ANTALYA (AA) - Alanya'da  PKK terörünü ve HDP'yi protesto eden grup,  parti binasına yürüyüşe geçince polisin müdahalesiyle karşılaştı.

Atatürk Anıtı önünde toplanan yaklaşık bin kişilik grup, PKK terörüne ve HDP'ye yönelik protesto gösterisinde bulundu. Çevre il ve ilçelerden de takviye ekiplerin geldiği ilçede polis, geniş güvenlik önlemi aldı. Terör aleyhine slogan atan ve İstiklal Marşı okuyan grup daha sonra HDP ilçe binasına yürüyüşe geçti. Uyarılara rağmen polis bariyerini aşarak HDP ilçe binasına gitmek isteyen gruba çevik kuvvet müdahale etti. Göz yaşartıcı gaz ve TOMA ile müdahale edilmesi üzerine dağılan göstericiler, bir süre sonra tekrar toparlanarak HDP ilçe teşkilatının tabelasının indirilmesini talep etti.

Tabelanın indirilmesi halinde eylemlerinin sona ereceğini dile getiren grup, HDP binasına tekrar yönelince yine polisin müdahalesiyle karşılaştı. Polisin ve göstericilerin ilçe binası önündeki bekleyişi sürüyor.

Geçen hafta da HDP ilçe binasına yürüyen bir grup binaya Türk bayrağı asmış, bu sırada çıkan olaylarda çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.